Znáte pravidla správné péče o pleť po letní sezóně?

0

Zatímco se většina z nás těší na léto, teplo, lenošení nebo akční dovolenou u moře, bazénu, nebo na horách, naše pleť zažívá během letního období perné chvíle. Vysoká intenzita slunečního záření společně s působením chlorované bazénové vody, mořské vody a vyšší produkce potu představují pro pleť a vůbec pokožku celého těla rizikový faktor.

Nevěnujeme-li pleti intenzivní péči, následky se projeví téměř okamžitě v podobě podráždění, pupínků, barevných nerovností nebo vysušených partií se sklonem k rychlejší tvorbě vrásek.

Jak tedy připravit pleť po létě na podzimní plískanice a teplotní výkyvy?

Čištění a peeling

Začneme s očistou. Když je venku vedro, potíme více než kdykoliv jindy v roce. Pleť je v létě zanášena směsicí make-pu s potem, vysráženou solí z mořské vody, kožním mazem a podobně. Abychom nejen ulevili pokožce od těchto nečistot, ale také si udrželi zářivé opálení, je třeba používat při čištění pleti vhodné peelingy.

Péče o pleť po letní sezóně
Péče o pleť po letní sezóně

Obchody nabízejí nepřeberné množství peelingových přípravků, nebo si klidně můžeme nějaký připravit i z domácích surovin. Pokud nemáme pokožku silně narušenou třeba spálením, můžeme si peeling dopřát i 2x týdně. Místo peelingů můžete použít i jemné kartáčky na obličej, ať manuální nebo elektrické.

Peelingy pleť nejen zbaví ucpaných pórů, ale také ji projasní, zjemní, připraví na aplikaci krémů nebo masek a napomůžou vstřebávání cenných látek z pleťových krémů. Existují i chemické peelingy. Pokud však nejste jejich zkušená uživatelka, raději jejich použití konzultujte napřed s kosmetičkou, nebo lékařem ať nedopadnete jak Samantha se Sexu ve městě…..

Barevná nejednotnost a pigmentové skvrny

Mnoho žen trpí v létě tvorbou barevných map a/nebo pigmentových skvrn. (trpí jimi i muži, ale těm to tolik nevadí J ). Pigmentové skvrny vznikají působením UV záření na buňky pokožky a následnou zvýšenou tvorbou kožního barviva (melaninu). Existují i jiné příčiny vzniku pigmentových skvrn nezávislé na slunci – o těch však někdy jindy…

Péče o pleť po letní sezóně
Péče o pleť po letní sezóně

Ideální je, aby pigmentové skvrny vůbec nevznikly. Je tedy třeba pokožku chránit celoročně krémem s vysokým UV filtrem. Pokud je však již máte, existuje několik cest, jak napáchané škody vrátit zpět. Na trhu jsou k dostání např. depigmentační krémy, které pigmentační skvrny vybělí a barevné nerovnosti srovnají.

Depigmentační skvrny lze řešit také již výše zmíněným chemickým peelingem, léky nebo laserovým ošetřením. S rozhodnutím, jak se pigmentačních skvrn zbavit, by Vám měl pomoci kožní lékař (dermatolog).

Hydratovat, hydratovat. A hlavně nezapomeňte hydratovat…..

To je letní zaklínadlo. A netýká se samozřejmě jen používání hydratačních krémů. Hydratace začíná zevnitř, takže základem je pravidelné doplňování vhodných tekutin v dostatečném množství.  Společně s pitným režimem je základem používání kvalitních hydratačních krémů. Krémy pro letní období jsou zpravidla velmi lehké konzistence, v podobě gel-krému, fluidu případně jen gelu.

Pokladem pro dehydratovanou a letním žárem namáhanou pokožku jsou přípravky s obsahem v Kyseliny hyaluronové, které rychle vrátí pokožce ztracenou vláhu a vyhlazují vrásky.

Jako velmi vhodný doplněk v péči o pokožku můžeme v těch největších vedrech pleť jemně postříkat speciální pleťovou vodou nebo jen minerálkou. Make-up tato osvěžující sprška neohrozí, naopak dodá pokožce minerály ztracené pocením.

Péče o pleť po letní sezóně
Péče o pleť po letní sezóně

S nadcházejícím podzimem bychom pak neměli polevovat v hydrataci, je však vhodnější používat hydratační krémy trochu hutnější konzistence.

Pleťové masky

Alespoň jednou týdně si naše pleť znavená letním žárem zaslouží skutečně nálož hydratace v podobě hydratační masky. Pleťovou masku aplikujte vždy na dobře vyčištěnou pleť. Díky blahodárnému působení aktivních látek stimulujících buněčnou regeneraci vaše pleť bude jemná, pružná a zářící. Vaše opálení tak daleko líp vynikne a pleť bude v kondici.

Vyzkoušejte třeba současný hit – korejské plátýnkové masky, které jsou již napuštěné speciálním hydrogelem. Stačí rozprostřít na pleť a nechat působit. Po aplikaci bude Vaše pleť jako znovuzrozená.

 Pokožka celého těla také přes léto trpěla.

Péčí o pleť to nekončí, i pokožka celého těla touží po komfortu a stejné kroky použijte i na celé tělo. Začněte opět peelingem, určeným na tělo (s hrubším abrazivními částečkami) a následně ošetřete pokožku hydratačním tělovým mlékem nebo tělovým krémem či máslem, pokud Vaší pokožce lépe vyhovují. Hýčkat se můžete také olejovou koupelí nebo lázní s přidáním plnotučného mléka.

Péče o pleť po letní sezóně
Péče o pleť po letní sezóně

Nevynechejte ani pokožku rukou a nohou a dopřejte jí vyživující zábal. Nejjednodušší a zároveň nejefektivnější péče je nanesení silnější vrstvy obyčejného mastného krému a zabalení do tenkých rukavic a ponožek na noc. Pokožka se Vám odmění hladkou a jemnou pokožkou.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.