Zima je před námi. Jaké outfity se jí budou líbit?

0

Zima často bývá považována za období, které módě moc nesvědčí. Všichni se nacpou do bund a kabátů a je po eleganci, pestrosti a zajímavosti. Ale opak je pravdou. I zima a brzké jaro mohou hrát vkusem, dobrou náladou a opravdu zajímavými outfity. Co se tedy bude nosit v sezóně nastávající zimy?

Kožešiny. Velké

Některým z nás to radost neudělá, ale letošní zima bude ve jménu kožešin. Zatímco v minulých letech se nosily kožešiny menší, jako například kožešinka na kapsách, kolem lemu svetru či na kalhotech, v tuto zimu si s nimi nevystačíte. Této zimě budou totiž vládnout velké a mohutné kožešiny.

www.butikovo.cz/svetry-vesty/camel-kozesinova-vesta-it03

Ano, přesně jako v dobách první republiky. Tak si budete v obchodech připadat. Dnes už naštěstí, na rozdíl právě od první republiky, můžeme spoléhat i na kožešiny umělé. Na první pohled jsou od těch pravých k nerozeznání a nás alespoň nebude tížit svědomí. A ani tak velká díra v účtu.

Kostkované vzory. Velké

V letošní zimě budeme všichni jako z nejmenované počítačové hry. Všude kostka. A velká. Kostka je vzor, který z módy nikdy zcela nevyjde, jen se střídají období kdy je více a kdy méně oblíbená. Ale potkáváme se s ní a budeme potkávat stále. Zejména v nadcházející zimě na nás v každém obchodě dýchne kostkovaná krása.

A nezapomeňte, že ke kostkovaným vzorům doplňujeme k outfitu už jen jednobarevné kousky, které ladíme se základní barvou kostky nebo jejího podkladu.

Pásky. Velké

Bude pokračovat jejich další trend. Malé pásky byly zapomenuty již před několika lety a na svůj návrat trpělivě čekají. Teď si svou slávu užívají pásky velké, dokonce až masivní. A zatímco v minulých letech jsme potkávali metalické spony, nyní budou trendy zejména velké klasické spony na zapínání.

www.damoda.cz/produkt/top-secret-pasek-damsky-17

Abyste byli ještě více in, pořiďte si pásky, které kolem sebe omotáte několikrát. Anebo to vezměte ještě jinak: kupte pásky (a potkáte jich v obchodě dost), které budou masivní a upoutají pozornost hned na první pohled.

Flitry a třpytky. Ve velkém

Zima bez flitrů a třpytek by asi nebyla zima. Přece jen je to období, kdy prostě máme čas ukázat eleganci a třpyt. A letos bude co ukázat! Do obchodů přišly a ještě přijdou módní kousky, které se budou blyštit úplně celé. A nebudou to jen opasky, ale celé šaty, svetříky či tuniky. A dokonce i zářivé a na dálku se třpytící boty.

Kytky. Velké

Květinové vzory v zimě také nesmějí chybět. Musíme si něčím připomínat naději, že po zimě přijde jaro a že si kytek kolem nás užijeme v plné míře. Zatím tedy jen na šatech. A letos v tlumených barvách. Ovšem ve velkých velikostech. Takové kytky se značně hodí například na společenské šaty nebo na delší tuniku.

Červená. Křiklavá

Pastelovým barvám pro letošek odzvonilo. Nastupují barvy výrazné, až by se dalo říci křiklavé. Obchody i ulice budou plné křiklavě červených kousků. A že to není barva pro pány? Špatná úvaha. I pánové se letos mohou v červené najít. A komu nesedí červená, sáhne po kobaltově modré.

www.bolf.cz/product-cze-47167-Cerveny-damsky-kabat-Bolf-1729.html

Modrá. Křiklavá

Alternativa pro všechny, kdo buď už mají hodně červených kousků ve skříni anebo jim červená příliš nesedí. Kobaltová modrá je stejně výraznou barvou a bude také stejně in. A k oběma barvám jde naše oblíbená zimní černá, šedá, bílá i lákavá zlatá, třpytky nevyjímaje.

sizeer.cz/timberland-premium-6-inch-boot-panske-kotnikove-modra-a13fc

Sukně a šaty v midi délce

Ani krátké ani dlouhé. Takové budou šaty a sukně letošní zimy a nastávajícího jara. Midi délka bude panovat dokonce i u volnočasových sukní a šatů. A na nich potkáte zmiňované kostky nebo kytky a samozřejmě i ty třpytky. A výrazné červené či modré barvy, případně i kožíšek. Anebo budou sukně v barvě neutrální. A vy si k ní ty zářivé barvy doplníte v topech, svetrech nebo blůzách.

Móda letošní zimy a časného jara bude prostě výrazná, hravá, veselá. Vše, jen ne unylá.

Třpyt v šedých odstínech

Komu ve flitrech nesednou odstíny zlaté, může se vrhnout do barev stříbrných. Už teď jsou obchody plné stříbrných modelů. A nejen těch s flitry. K tomu perlička. Pro letošní zimu dokonalá kombinace.

Nehynoucí džínovina

Tuto zimu v podobě džínových souprav. Ty potkáte snad všude, i u méně luxusních kolekcí nebo řetězců. Takže pokud se v džínovině vyžíváte, bude letošní zima velmi příjemnou. Osmdesátky, třeste se!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/butikovo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/damoda-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bolf-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/sizeer-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.