Zázračné účinky citronu

0

Žlutý kyselý citron má mnoho skvělých účinků nejen na zdraví, ale i krásu. Dokonce i v domácnosti najde mnoho uplatnění. Citron je plod, který je tak možno využívat mnoha způsoby. Je potřeba o něm vědět více, není to jen pomocník při chřipce a nachlazení.

Pozitivní účinky na zdraví

Je známo, že se citron užívá při chřipce a nachlazení, kdy spolu s medem a čajem tvoří známou trojici pro uzdravení nemocného organismu. Nicméně citron v tomto ohledu je mnohem účinnější, než jen v boji proti akutním nemocem. Nejen, že tedy posiluje imunitní systém, ale celkovou obranyschopnost organismu, což je důležité pro správné fungování a odolností proti nemocem. Citron tan nejen že léčí nemoci, ale pomáhá jim předcházet. Obsah vitamínu C je znát a je tak dobré užívat jej preventivně.

Zuby i dásně

Málo kdo ví, ale obsah citronu pomáhá léčit dásně a bělí zuby. Nelze sice očekávat dokonalou bělost, ale pokud jsou zuby nažloutlé, našedlé, dokáže odstín zubů zesvětlit. Důležitější je jeho boj s nemocí dásní. Jestliže občas dásně krvácí, není to dobré znamení. Potírání citronem, šťávou z citronu je tak šance, že se mohou uzdravit, ale rozhodně pomoci.

Dlouhodobé nemoci, potíže

Velkou mírou podporuje šťáva z citronu prevenci proti křečovým žilám. Ty jsou nevzhledné a nezdravé zároveň. Pravidelné užívání citronové šťávy tak dost citelně podpoří boj proti takovému nešvaru a tělo tak ochrání. Vzhledem k tomu, že je citron také přírodní čistidlo, dokáže v těle udělat hotové zázraky. Podporuje očistu jater i ledvin. Pro očistu těla vnitřně je citron dokonalý. Ideální je užití ráno. Pomáhá i podporovat proces hubnutí.

Povzbuzení, energie a dobrá nálada

Mnoho lidí to netuší, ale citron díky svému obsahu pomáhá proti špatné náladě a zahání deprese. Je to neobyčejný bojovník nejen proti únavě, ale právě i proti chmuru. Citron dodává energii, která je potřeba pro mysl, ale i duši, tělo a tak celkově zlepšuje stav organismu. Není tak potřeba tolik užívat léky, antidepresiva, či povzbuzovače organismu.

Lesklé a pevné vlasy

Citronová šťáva se dá užívat nejen vnitřně, ale i na povrchu. Na pleť třeba působí očistně, osvěžuje pleť, zbavuje mastnoty, ale i skvrn, a mnoho dalších neduhů pleti. Výtečná je citronová šťáva ale i na vlasy. Zde si stačí po běžném umytí vlasy citronovou vodou propláchnout a budou lesklé, pevné a hebké po uschnutí. Jednoduchá a levná kúra pro vlasy. Citron tak však posiluje i nehty. Pokud se často lámou, je vhodné je potírat. Nejen, že se zbaví zabarvení z laku na nehty, ale dostatečně se i posílí.

Domácí čistič s. r. o.

Naše babičky to jistě rády potvrdí, že citron je skvělý přípravek do domácnosti. Nejen, že očistní mnoho skvrn, ale také odstraňuje například zápach. Jestliže se stává, že máte doma nakrájenou cibuli, česnek, pracujete s rybou a tak dále, je možné, že zrovna kuchyň a následně pak lednice zrovna nelahodí vůní. Rozkrojený citron, nebo citronové plátky položeny na police v lednici polapají pach tak, že nebude nic cítit. Podobné je to i s čištěním. Vymývání lednice bude o to snazší, když se užije citron a šťáva z citronu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/nazuby-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/prozdravi-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/euronics-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.