Zařiďte si bydlení pomocí Feng Shuei I.

0

Náš život plyne ze dne na den a každý z těchto dnů je něčím vyjimečný. Nebo by takový alespoň měl být. Většinu dne, kromě toho stráveného v práci, se pohybujeme v našem vlastním bytě či domě. Naše bydlení by měla být oáza klidu, s možností relaxace, obecně místo, kde bychom se měli cítit dobře.

Cítíme se ale opravdu dobře v místě kde žijeme? Nebo své bydlení moc neřešíme, protože na velké úpravy a dekorace nemáte přes kupící se práci čas? Jednou za čas byste se měli zamyslet, jestli je byt v určité celkové harmonii. Kvalita našeho života a i to, jak se cítíme totiž vychází z našeho bydlení. Pojďte se společně podívat, jaké bydlení máte a jaké by mohlo být, pokud si ho zařídíte pomocí Feng Shuei. V tomto článku se dozvíte o zařízení síně a vstupu, abyste byli po cestě z práce dobře naladěni.

Prosím dále
Vstupte do svého bytu či domu. Co je první, co uvidíte? Jsou to poházené věci, dózy, které nemáte kam uklidit, velká květina nebo třeba protější dveře do kuchyně? To vše na nás určitým způsobem působí a má vliv na proudění energie. Vchodovými dveřmi totiž “vchází” do prostoru energie, která podle Feng Shuei představuje vodu. Voda jako taková není důležitá jen pro zachování našeho života v chodu. Podle zmíněného umění jde o důležitý živel, který musí být v určité rovnováze. Pokud je vody příliš, úroda nám shnije, ale naopak pokud je vody málo, naše úroda nám uschne. Stejně tak je to i s vchodovými dveřmi. Dveře by podle Feng Shuei měly být jednokřídlé, neprosklené a když vstoupíme, měli bychom být schopni v místnosti otevřít tyto dveře dokořán. Pokud nemáme lehký průchod, měly bychom to napravit. Povalující se věci přitom můžeme uložit do úložných boxů, boty odklidit do botníku a časopisy, které nikdo nečte zařadit do knihovny.

Někdy přicházíme domů unaveni “z neznámých důvodů”. Tyto důvody mohou být nesprávným osvětlením v chodbě. Pokud je místnost bez světla, přestože nám tma nevadí, není to dobré pro nás, protože vnitřně máme pořád pocit “nebezpečí”. Naše cesta domů by měla být doprovázená světlem. Proto by v síni měly disponovat barvy modré a bílé. V místnosti bychom se neměli dlouho zdržovat a pouze projít. V místnosti se řídíme pravidlem jednoduchosti a jednoty, tedy vše po jednom. Jedna květina, dominující na jednom botníku, kde jeden impozantní obraz a jedno osvětlení vede naši cestu.

Před vstupem bychom měli mít oblou rohožku. Oblá rohožka totiž obrušuje vztahy, a tak budou naše vztahy se sousedy a okolím v harmonii. Když si navíc sezónně vyzdobíte vstup do domu, budete mít spojení s přírodou. Mosazné klepadlo na dveřích naopak odhání negativní vlivy dál od naší blízkosti.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.