Zamkli jste si SIM kartu a nevzpomínáte si na PIN? Víme, co s tím!

0

Někdy se nám podaří zamknout si srdce našeho smartphonu, tedy SIM kartu, bez které se jeho provoz v terénu prostě neobejde. SIM se může zamknout příliš mnoha neplatnými pokusy o odemknutí obrazovky nebo po aktualizaci systému, když jsme si zapomněli zrušit zamykání v těchto případech. Ale co s tím, když pin k odemknutí SIM karty jsme dávno zapomněli? Naštěstí i taková nepříjemnost má několik druhů řešení.

IMEI

International Mobile Equipment Identity (IMEI) kód je číslo, bez kterého se při odemykání SIM karty se zapomenutým PINem v podstatě neobejdete. Číslo identifikuje váš telefon, samotná přístroj. Najdete jej na baterii, na faktuře od nákupu telefonu nebo samozřejmě na původní krabici od vašeho telefonu.


Zamkli jste si SIM kartu a nevzpomínáte si na PIN?

Pokud máte zablokovanou SIM kartu, telefon jede, jen se prostě (přes mobilní síť) nikam nedovoláte. Takže první krok, co je nutné udělat, je, že na klávesnici vyťukáte * # 06 #, na obrazovce se číslo IMEI objeví automaticky. Díky tomu budete moci kontaktovat dodavatele vašeho telefonu.

Dodavatel

Pokud tomu události chtěly a vy jste si zablokovali mobil, nepamatujete si přístupový PIN, je na čase kontaktovat dodavatele vašeho telefonu. V sekci péče o zákazníky s vámi projdou odemknutí (odblokování) vašeho mobilu krok za krokem, ale až poté, co jim sdělíte relevantní data, zejména výše zmíněné IMEI číslo.

Postupně se dostanete až k zadání PUK kódu, který umí vaši SIM kartu odemknout. Aby to však bylo možné, musíte splnit následující podmínky: váš telefon nesmí být nikde hlášen jako kradený, musí být zcela zaplacený, počítejte i s malým poplatkem za službu odemknutí SIM karty. Vaše SIM karta navíc musí být uzpůsobena pro použití v jakékoliv mobilní síti. Pak bude problém vyřešen. Odborníci ovšem doporučují, abyste hned poté vyměnili SIM kartu za novou (při zachování telefonního čísla).

Zamkli jste si SIM kartu a nevzpomínáte si na PIN?
Zamkli jste si SIM kartu a nevzpomínáte si na PIN?

PUK kód vám zachrání data

Pokud vám náhodou někdo ukradne telefon, díky PUK kódu zabráníte tomu, aby se v něm mohl zloděj pohrabat nebo vaše data zneužít. PUK najdete jednak na kartě, ve které byla vložena vaše současná SIM karta, dále u poskytovatele mobilních služeb, u dodavatele telefonu nebo na internetu.

Aplikace třetích stran

Například aplikace Unlock Base patří k těm, které vám pomohou projít procesem odblokování SIM karty nebo telefonu krok za krokem. Ukáže vám, co všechno je nutné kdy a kam zadat, co ověřit. Pomůže vám telefon či SIM kartu odblokovat a nastavit si pro ně nový PIN.

Zamkli jste si SIM kartu a nevzpomínáte si na PIN?
Zamkli jste si SIM kartu a nevzpomínáte si na PIN?

To vše v režimu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, takže nebudete muset čekat na pracovní dobu servisu nebo dodavatele vašeho telefonu. Hesla zapomínáme pomerně často a rádi. To však nevadí. Důležité je vědět, jak si se vzniklou situací poradit!

A pokud to přece jen nevyjde, můžete objednak SIM kartu novou.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/relaxmobil-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mobil-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.