Zamilujte si Polaroid

0

Toužíte po zpestření svých zážitků z dovolené a klasické digitální fotky už vám nestačí? Čtěte dále! První fotografie byla vyfocena před mnoha lety a cesta k dnešní podobě byla opravdu dlouhá. Většina z nás si ještě pamatuje běhání do fotolabů vyvolat si své snímky z dovolené. Dnes už je to samozřejmě mnohem jednodušší a fotit můžeme kolik fotek jen chceme, díky jednoduchému smazání. Ale jak to tak bývá, retro věci jsou zkrátka v módě, a tak si svou cestu ke slávě znovu našel i světoznámý Polaroid.

Za vznik Polaroidu, tedy instantního fotoaparátu, vděčíme Edwinovi Landovi, který tento úžasný nápad získal ve dvacátých letech minulého století. Princip je jednoduchý, vyfocená fotka vám totiž vyjede na papíře přímo z foťáku ihned po vyfocení. Snímek tak máte ihned k dispozici, a to ještě ve stylovém formátu. Dnes se z tohoto klasického fotoaparátu stal trend, který nezná mezí. Na trhu se dnes setkáte s několika typy a záleží jen na vás, jestli dáte přednost kvalitě nebo designu.

Právě design je dnes velkým rozhodujícím faktorem, protože buďme k sobě upřímní, spousta z polaroidových vlastníků má tento aparát především jako módní a stylový doplněk na dovolené. Kdo ale chce z fotek vytěžit maximum, dá přednost spíše kvalitě. Kvalita spočítá v používaném typu filmu a dalších používaných parametrech. V obchodech najdete méně skladné kovové verze, ale i jejich plastové a různě barevné kopie. Nezapomeňte ani na typické duhové označení.

Cenově není pořízení polaroidu o nic větší, než pořízení klasického digitálního fotoaparátu. S čím je ale potřeba počítat jsou fotopapíry, které budete muset pravidelně pořizovat. Dále si ke svému novému miláčku, protože ano, z tohoto foťáku se zkrátka stane váš miláček, můžete pořídit spoustu užitečných doplňků.

A k čemu že vám vlastně takový historický přístroj bude? Především pro ojedinělé zobrazení vzpomínek. Je potřeba se s tím nejdříve trochu naučit, ale jakmile tomuto stylu focení jednou propadnete, tak si ho hned zamilujete. vaši přátelé a rodina budou jen žasnou nad fotkami, které si budou moci jednoduše prohlédnou. Je to trochu vtipné, že se z typického promítání fotek na televizi nebo počítači opět vracíme k papírové verzi, ale ten kdo se ve focení trochu vyzná zkrátka vrácení Polaroidu na trh ocení. Tak co, pořídíte si ho i vy?


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/amazon-com
www.kuponovnik.cz/obchod/eproton-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.