Zamilujte si norský styl!

0

Čas od času je vánoční počasí tak mrazivé a zima tak vlezlá, že je nejlepší snad i zůstat doma. Když ale opravdu musíme zamířit do města, práce, školy, nebo kamkoliv jinam, jistě vás potěší norská móda.

Norská móda je inspirovaná tím, co mají v zimě nejblíže – soby a vločky sněhu. V Norsku totiž na rozdíl od České republiky zažijí každý rok opravdovou zimu. Abychom si tedy i zde zimu co nejvíce přiblížili, prodejci začali nabízet teplé norské svetry, kulichy a legíny, boty i papuče,…

Norské svetry
Nejenže jsou krásné, stylové a originální, navíc ale jsou opravdu odolné a funkční. Vyberte si opravdu teplý svetr nebo jej darujte k Vánocům svým přátelům či rodině. Tento dárek garantuje, že zahřeje nejen u srdce. Teplý chlupatý svetr nebo snad o něco kratší, aby bylo vidět to dlouhé tričko pod ním? Nebo máte raději cardigany? Vyrábějí se s kapsami či bez nich, se vzorováním nebo jen s lehkými vánočními motivy. Nejstylověji ale vypadají opravdu klasické svetry s norskými motivy. I když budete mít na svetru vločky nebo soby, zima vám rozhodně nebude.

Legíny a punčochy
Snad každý nesnáší, když je mu na nohy taková zima, že je snad už ani necítí. V klasických kalhotách nebo džínách se to snadno může stát, když stojíte na zastávce nebo čekáte na kamaráda opozdilce. V teplých legínách nebo punčocháčích se to ale tak snadno nestane, jelikož se vyrábí z opravdu silné teplé bavlny speciálně pro zimní období, aby se chladu na nohy předešlo a vy jste si tak mohla v klidu vychutnat vánoční atmosféru i v teplé sukni či šatech.

Hlavně nepřežeňte vzory. Pokud zvolíte kárované, vzorované punčochy či legíny, nenoste již další vzor, nebo jen velmi lehce. Rozhodně ne na sukni nebo botách. Vypadala byste pak spíše jako klaun než jako žena preferující oblečení s hezkými vánočními motivy.

Vzorované sukně
Někdy se stává, že narazíte na opravdu pěknou sukni, kterou ihned musíte mít. Když si ji pak později chcete vzít na sebe, zjistíte, že vzor vám nedovolí, abyste ji mohla kombinovat s mnohými kousky ve vašem šatníku. Nezapomeňte, že jestliže si koupíte vzorovanou sukni nebo s nějakými motivy, tričko a svetr by měly být bez potisku, možná jen s lehkým zvýrazněním (šperkem u límce). Vzor je sám o sobě dostatečně výrazný. Abyste své oblečení opravdu sladila, můžete si koupit svetr nebo tričko v barvě, která se objevuje ve vzorku. Zvolte ale barvu, která je na vzorování nejméně výrazná, ale sytá.

sukně


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz

https://www.kuponovnik.cz/obchod/tchibo-cz

 

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.