Začínáme s bezlepkovou dietou

0

Určitě jste o ní již slyšeli, v poslední době se z toho stal velký trend a nejedna celebrita se chlubí skvělými výsledky. O co že vlastně jde? Bezlepková dieta vlastně není tak docela dietou, je to spíše životní styl, který je ve většině případech omezující na celý život. Obecně platí, že se musí vynechat veškeré obilniny jako pšenice, žito, oves či špalda. Někteří z nás bohužel musí bezlepkovou dietu dodržovat ze zdravotních důvodů, jiní zase pro lepší pocit.  Ať už patříte do jakékoli skupiny, v dnešním článku vás seznámím s pár základními věcmi, které by neměli chybět ve vaši kuchyni.

Rozšiřte si knihovnu 
První otázka na kterou se většina začínajících bezlepkářů zeptá většinou zní: A co vlastně budu jíst? Není nic snazšího, než se podívat do knih. Přehledně seřazené a vždy po ruce. Inspirovat se můžete z knih jako Jak žít zdravě bez lepkuRedukční recepty bez lepkuBezlepkové recepty pro dětiBez lepku a chutně nebo Život bez lepku.

Nahraďte lepkové za bezlepkové
Je čas vyklidit spíž. Vyndejte všechny staré suroviny a obměňte je bezlepkovými variantami. Bílou pšeničnou mouku nahraďte například pohankovou nebo rýžovou. Místo ovesných vloček zvolte sójové nebo jahelné. Vánočního kapra můžete obalit v kukuřičné strouhance a rozdíl ani nepoznáte. Snídani si zpestříte s římskými lívanečky. Ani o své oblíbené těstoviny nepřijdete, zkusit můžete bezlepkové kukuřičné těstoviny.

Svačinky
Pokud vás přepadne hlad po cestě, velmi často nebude šance na rychlo sehnat něco dobrého. Proto si do kabelky vždy pro jistotu přibalte i nějakou tu malou svačinku. Ovocná tyčinka je dokonce plná vlákniny, citrónové sušenky zase zaženou chuť na sladké. Ani fanoušci slaných svačinek nepřijdou o své, k dispozici je zeleninové proteinová tyčinka.

Když není čas 
Občas se tak přihodí, že musíme narychlo vymýšlet co si uvařit k obědu nebo večeři. Bezlepková dieta přináší spoustu problému s výběrem. Proto je dobré mít po ruce například obalované filé z lososa nebo obalovaný sýr v bezlepkové variantě, oboje koupíte jako zmražený polotovar, který pak už jen strčíte do trouby.

Občas to dá pěkně zabrat, ale široká nabídka výrobků a surovin nám bezlepkovou dietu značně ulehčuje. Stačí pořádně číst a nebát se zkoušet experimentovat, děláme to přeci pro zdraví.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bonfood-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/myfoodmarket-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bio-country-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.