Za nejlepšími festivaly v Evropě

0

Letní sezóna se neúprosně blíží a tak je nejlepší čas na to, naplánovat si nějaké zábavné a kulturní akce na prázdniny. Letní měsíce jsou již tradičně plné nejrůznějších hudebních festivalů a u nás, v České republice, můžeme být více než vděčni za takový veliký výběr. Přesto se na většině festivalech objevují jen domácí autoři, a pokud i vy toužíte zažít více a vidět přední světové zpěváky a skupiny, není nic jednoduššího než vyrazit do zahraničí. Nemusíte přitom nikam daleko, Evropa je plná kvalitních událostí, tak si pojďme ukázat alespoň pár z nich.

Německo
Naši západní sousedé rozhodně vědí, čím upoutat pozornost. Berlin festival se chlubí několika oceněními, ovšem koná se až v září. Mnohem dříve můžete vyrazit na rocková dvojčata Rock am Ring a Rock im Park, kteří se letos na začátku června pochlubí jmény jako Red Hot Chili Peppers, Panic! at the disco, The 1975, Slipknot, Foo Fighters a mnohem více.

Belgie
Možná by to ani nikdo do této nenápadné země neřekl, ale Belgie se drží v top festivalových zemích. Může za to především červencový Tomorrowland plný taneční a electro hudby. Letošní line-up je již tradičně lákavý, vystoupí David Guetta, Tiesto či Galantis. Ani ostatní příznivci hudby o nic nepřijdou, protože na přelomu června a července se 30 km od Bruselu koná festival s názvem Rock Wechter, který přinese hvězdy jako Paul McCartney, Ellie Goulding, Disclosure a mnoho dalších.

Dánsko
Ještě více na sever najdeme zemi, která kromě Lega slaví každoročně úspěchy i s Roskilde festivalem. Město ležící úplný kousíček od Kodaně pravidelně přitahuje top hudební autory všech žánrů. Letos se na přelomu června a července na podiu objeví například Macklemore & Ryan Lewis, Red Hot Chili Peppers nebo Wiz Khalifa.

Maďarsko
Jestli toužíte po takové hudební dovolené, je nejlepším místem Sziget – Ostrov svobody, který nabízí neskutečný týdenní program. Festival se koná v Budapešti a v posledních letech se stává vyhledávaným cílem Čechů. Není se čemu divit, i letos se představí autoři jako Rihanna, Muse, David Guetta, Sia a to zdaleka není vše. S lístky na nic nečekejte, vyplatí se koupit si celotýdenní permanentku.

Další
Za zmínku jistě stojí například polský Heineken Open’er Festival ve Gdyni stejně tak jako chorvatský Inmusic v Záhřebu, kde se letos představí Placebo. Jeho výhoda je i blízkost moře, může tak posloužit jako zpříjemnění letní dovolené. Jak bylo již řečeno, i Česká republika se pyšní festivaly se světovými jmény, jde zejména o dva nejslavnější Colours of Ostrava a Rock For People.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hotely-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/booking-com
www.kuponovnik.cz/obchod/hotels-com

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.