WhatsApp a přebytek uložených dat

0

WhatsApp je sice velmi užitečná nejen komunikační aplikace, ale ukládá spousty dat a zbytečně plní telefon. Jestliže máte paměť zaplněnou, a ani nevíte čím, pravděpodobně v tom hraje velkou roli i aplikace WhatsApp. Ukládá totiž spousty dat a pak je samozřejmě nemaže. Jednou za čas se vyplatí ji promáznout ručně, případně mít staženou aplikaci k čištění zbytných dat ze skrytých mezipamětí.

Promazání všech dat uložených v WhatsApp v Androidu

Pokud se chcete zbavit všech zbytných dat z WhatsApp aplikace, můžete to udělat v iPhonu i v Androidu snadno a najednou. Postup je následovný:

WhatsApp a přebytek uložených dat
WhatsApp a přebytek uložených dat
  1. otevřete aplikaci WhatsApp
  2. zvolte „nastavení“
  3. dále zvolte „využití dat a úložiště“
  4. pak zvolte „využití úložiště“, kde jsou všechny proběhnuvší rozhovory
  5. zde můžete zvolit ty chaty, ze kterých chcete vymazat všechna data
  6. v každém chatu se ukáže množství textu, obrázků, videí, hlasových zpráv, které jste si s daným kontaktem odeslali
  7. nabídka „uvolnit místo“ vám pak umožní vymazat každý z vybraných chatů – ale vždy jen ty položky, které zaškrtnete

Promazání chatů v Androidu se zachováním médií

Pokud máte Android telefon, můžete si nechat vymazat všechny chaty najednou, ale přitom zachovat média, tedy fotografie a videa, které byly odeslány nebo které jste přijali. Postup je snadný, v Androidu půjdete přes nastavení do správy aplikací (aplikace a oznámení).

Zde najdete aplikaci WhatsApp a najedete na „úložiště“. Objeví se vám dvě nabídky, a to „vymazat úložiště“ nebo „vymazat mezipaměť“. Tím se veškerý vnitřní obsah chatů smaže, ale média zůstanou.

WhatsApp a přebytek uložených dat
WhatsApp a přebytek uložených dat

Promazání všech dat uložených v WhatsApp v iPhonu

V iPhonu budete postupovat v podstatě stejně. Takže zopakujete kroky 1 – 7, ale s malými obměnami v názvosloví nebo v postupech, danými jiným operačním systémem. Pro každý kontakt budete postupovat zvlášť, stejně jako je tomu u Androidu. Jen pozor, profilové obrázky a zvukové soubory se vymazat nedají.

Pokud chcete vymazat všechna data najednou, je nutné najet na nástroj peo vymazání všech WhatsApp dat. Najdete jej v aplikaci.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/okay-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/alza-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.