Vybíráte pleťový krém? Klidně vybírejte mezi nejlevnějšími!

0

Nutně potřebujete mít promazanou kůži jak na rukou, tak na obličeji, dekoltu, tak třeba kvůli ekzému i kdekoliv jinde na těle? Jste nuceni za pleťové krémy dávat velké peníze, protože ty značkové prodávané v luxusních drogeriích nebo třeba v lékárnách prostě nejsou zrovna levné. A levné krémy bez známé kosmetické značky se prostě bojíte nakoupit? Ve většině případů so bojíte zcela zbytečně.

Univerzální krém je základ

Nejčastěji si kupujeme onen univerzální krém, který jde v domácnosti použít téměř na cokoliv. Ani boty nejsou výjimkou. Univerzální krém najdeme opravdu snad v každé domácnosti, protože kromě klasického promazání pokožky ho můžeme použít i například na odlíčení, nebo na již zmíněné promazání a impregnaci bot.

V případě hydratačního pleťového krému jde vlastně o olej rozmíchaný ve vodě. V krému tedy převládá voda a díky tomu je pleťový krém lehký, snadno a rychle vstřebatelný, pro pokožku osvěžující. Zimní varianta pleťového krému, který pokožce v zimě nijak neuškodí, je voda rozmíchaná v oleji. Krém je díky tomu hustší, těžší, mastnější, pro pleť výživnější v oblasti mastných kyselin.

Univerzální pleťové krémy byly již několikrát testovány spotřebitelskou organizací dTest, ale i jinými společnostmi, které se snažily rozklíčovat odpověď na otázku, zda jsou drahé pleťové krémy v něčem lepší než ty levné. A na co přišly?

Vysoká cena rozhodně není u krémů zárukou kvality

Ano. Testy, které probíhaly na univerzálních pleťových krémech, ukázaly, že nejenže ty nejlevnější a nejobyčejnější pleťové krémy nejsou nijak škodlivé, ale dokonce že mnoho z nich má vyšší kvalitu než drahé krémy od zavedených kosmetických firem.

Takže jestli jste si doposud mysleli, že když kupujete ty nejdražší pleťové krémy od známých značek, tak tím investujete do kvality i do své pleti, byli jste na velkém omylu.

Proto pokud si kupujete velmi drahé pleťové krémy i přes to, že na ně musíte šetřit a že jejich ceny pro vás nejsou ani trochu příznivé, děláte to zcela zbytečně. Jestliže máte opravdu velkou spotřebu univerzální pleťového krému právě proto, že jej používáte univerzálně, můžete v klidu přesedlat na levnější produkty. Své pleti nijak neuškodíte a své peněžence ještě pomůžete.

Značkové krémy proti vráskám na tom nejsou o mnoho lépe

Nejenže krémy proti vráskám v obličeji stejně příliš nefungují (na tento problém je mnohem účinnější cvičení obličejových svalů a mimiky), ale dokonce ty drahé jsou ještě méně výživné a účinné než ty obyčejné, levné, které pořídíte například v supermarketech pod privátní značkou onoho marketu.

Kruté, ale velmi praktické zjištění. Podrobnosti najdete například na webovkách dTestu, který krémy testoval již před několika lety. Zda se situace od té doby nějak změnila, si musíme počkat do dalšího kola testování. Jisté je, že když si pleťový krém koupíte jako součást běžného nákupu v klasické drogerii a za malý peníz, nijak se neohrozíte, naopak si možná dopřejete ještě lepší péči než s univerzálními pleťovými krémy v luxusních obalech.

Základní zásada v mrazu: nikdy přílišnou hydrataci

Už jsme zmínili, že většina univerzálních pleťových krémů je vyrobena jako olej rozmíchaný ve vodě. Jsou tedy hydratační a pleti dodají mnoho vláhy, kterou prostě potřebujeme. Výjimkou je však zimní období, zejména velmi chladné kdy, kdy mrzne.

V mrazu totiž nadělá velké množství vody v univerzálním pleťovém krému více škody než užitku. Čím to je? Tím, že voda v pleti vlivem chladu nadělá neplechu. Tedy v případě, kdy je voda na povrchu tuku, kdy tedy jde o obyčejnou emulzi.

V zimě se investice vyplatí

Na zimu se opravdu vyplatí investovat do zimních krémů. Je potřeba si pořídit hutnější krémy ve formě vody rozmíchané v oleji, kde je vody méně než oleje. A olej díky tomu nedovolí, aby se voda přímo dostala na povrch pokožky.

Je dobré se v zimě zaměřit i na krémy s dostatkem antioxidantů, aby na vaši pleť neměl negativní vliv smog, kterého je v zimě víc než jindy. Proto při výběru zimního krému prostě musíte dostatečně sledovat složení krému i způsob jeho výroby (zda jde o emulzi vzniklou rozmícháním vody v oleji anebo oleje ve vodě). U univerzálního krému pro zbytek roku to naštěstí není potřeba. Ještěže zima trvá jen 3 – 4 měsíce.

V zimě se mazejme více

Zejména v zimě je potřeba pleti dodávat dost výživy. Jenže v zimě kůže potřebuje snad ještě více vláhy a výživy než v létě. Proto hlavně v zimě obohaťte péči o pleť i výživnou pleťovou maskou. Bude to stačit jednou týdně, ale pravidelně.

 

 

 

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/dtest-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.