Vybíráme elektrické zubní kartáčky

0

Pravidelná a poctivá péče o chrup by pro nás měla být stejně automatická záležitost jako například pití či jídlo. Právě sladké pití či jídlo dost často způsobují nepříjemné problémy. Nemusí to ale být jen tím, může se také jedna o nepravidelné návštěvy zubařů, podceňování přecitlivělých zubů, špatná genetika a především nekompletní a nekvalitní péče! Asi není potřeba připomínat základní pravidla čištění zubů, to přeci známe odmalička. V dnešním článku bych vás ráda seznámila s elektrickými zubními kartáčky, které vaší péči zkvalitní a při správném výběru a zacházení také usnadní. Možná právě díky tomu předejdete při příští návštěvě stomatologa nepříjemnému vrtání zubního kazu či čištění zubního kamene.

Proč je vhodný?
Oproti manuálním kartáčkům si usnadníte práci, bylo totiž prokázáno, že zubní plak je odstraněn mnohonásobně efektivněji. Může se skoro zdát, že kartáček bude zuby čistit za vás, nicméně i zde platí naučit se správné technice.

Jak vybrat ten správný?
Výběr kvalitního zubního kartáčku bohužel není zase tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Se správným výběrem vám určitě pomůže váš stomatolog, ten vám také řekne, jestli je pro vás elektrická verze vůbec vhodná. Ne každému totiž vibrace sednou. Pokud se pro koupi ale rozhodnete, dejte si na výběru záležet a rozhodně počítejte s tím, že budete muset investovat nějakou tu korunu navíc.

Typy elektrických kartáčků
Na trhu se setkáte s dvěma základními typy a to oscilační a sonické. Oscilační funguje na principu rotace a díky tomu, že většinou malá kulatá hlavice dokonale obklopí celý zub, dochází k ideálnímu čištění zubu s odstraněním zubního plaku. To je vhodné i při nehezkém zabarvení zubu. U nás na trhu je předním výrobcem Oral-B, který je dostupný i s 3D technologií. Sonický kartáček nerotuje, funguje na principu vibrace štětin. Tyto kartáčky jsou vhodné pro osoby s citlivějšími dásněmi či zuby. Kartáček nevyvíjí žádný vysoký nátlak, naopak, pokud i vy přitlačíte, zbytečně se snižuje účinnost. Je tedy velmi šetrný.

Funkce navíc
Jak už tomu tak bývá, výrobci se předhánějí a snaží se přijít s nejrůznějšími inovacemi. Běžně už tak koupíte kartáček s funkcí Timer, s programem pro čištění ráno či večer, dětské verze, signály při špatném zacházení, nastavením rychlosti či intenzity a pod. Jak už ale bylo zmíněno, neváhejte se poradit a stejně tak si ověřit recenze na internetu, i přesto že v tomto případě více než kdy jindy platí: každý jsme jiný a každý máme jiné potřeby, tak na to při výběru myslete.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/euronics-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/eproton-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.