Výběr opalovacího přípravku může být složitý. Ale ne pro toho, kdo má informace

0

A jaké informace máme na mysli? Přece ty z testů. Testuje se jednak dojem spotřebitelů z používání opalovacích přípravků, ale také se dělají exaktní laboratorní testy jejich složení a účinnosti. Když se obrátíte na správná místa, brzy zjistíte, který prostředek na opalování si koupit a který raději nechat v regálu.

O co jde?

Především o ochranu proti škodlivému slunečnímu záření. Ovšem, všeho s mírou, protože ono sluneční záření potřebujeme mimo jiné ke správné tvorbě vitamínu D přímo v našem těle. Když se budeme neustále hystericky natírat ochranným krémem před každým vykročením ven, budeme brzy mít akutní nedostatek tohoto vitamínu.

Samozřejmě, že spálení se na slunci také není zrovna to, po čem bychom toužili. Čím víckrát se na slunci spálíme (zejména v dětském věku), tím vyšší máme riziko vzniku melanomu. Takže to chce najít si rovnováhu v pobytu na slunci bez opalovacích přípravků a s nimi.

Vždy platí, že čím světlejší máme kůži, tím vyšší ochranný faktor bychom měli zvolit. A nátěr, případně nástřik, pravidelně podle návodu výrobce opakovat. Opalovací přípravky se totiž vstřebávají, smývají se pocením, stírá nám je oblečení.

Plné regály opalovacích prostředků – po kterém sáhnout?

Nezávislé testy pravidelně vyhodnocují kvalitu prodávaných opalovacích krémů. Jejich výsledky můžete najít na různých stránkách.

S velmi detailním popisem jsou k dispozici například na dTestu. Zde se dokonce věnovali tzv. koktejlovému efektu, kdy vzali v potaz skutečnost, že opalovací krémy nepoužíváme osamoceně, ale kombinujeme je s jinou kosmetikou – sprchovými gely, mýdly, antiperspiranty, krémy apod.

Na stránkách dTestu překvapivě zjistíte, že třeba Nivea, Ryor či Garnier rádi do svých krémů přidávají parabeny. Tohle nechte ležet v regále.

Že to jde bez parabenů i jiných potenciálně nebezpečných látek, to dokazují například opalovací krémy La Roche-Posay nebo Rossman, případně Lidl (pro děti) nebo Ladival.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/pilulka-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/dtest-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/drmax-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.