Velký jarní úklid vaší domácnosti

0

I přesto, že počasí se se zimou ještě rozhodně neloučí, první jarní den již klepe na dveře. Po dlouhé a únavné zimě je potřeba udělat něco pro probuzení a nabrání nových sil. Stejně tak, jako vaše tělo potřebuje nějaký ten detox, ani vaše domácnost by neměla zůstat zanedbaná. Čistý a roztříděný prostor vám dodá novou energii a pozitivní náladu. Jaké jsou ale ověřené triky, aby velký jarní úklid opravdu stál za to a přinesl své výsledky?

Co se času týče, záleží na velikosti domácnosti. Pokud máte velký rodinný dům včetně sklepa a půdy, úklid samozřejmě zabere déle a je potřeba zapojit celou rodinu. Vyhraďte si raději celý víkend, nicméně je lepší nerozkládat úklid do delšího časového období, protože je tu risk, že se vám další víkend už nebude chtít nic dělat. Navíc je lepší se s manželem či dětmi kvůli úklidu pohádat jen jednou a ne hned třikrát do týdne. Neopomínejme ale ani malé byty či garsonky, právě zde je totiž takový jarní úklid vidět nejvíce, kvůli malému prostoru jsou znát všechny nepotřebné i potřebné zbytečnosti, proto si také vyhraďte nějaký ten čas.

Než začnete s oficiálním úklidem, dobře si rozvrhněte všechny aktivity, kterým se chcete věnovat. Na konci se ujistěte, že jste nic nevynechali, protože se dost často stává, že spousta věcí nám nakonec přijde zbytečných dělat, jako třeba vyklidit sklep, vytřídit skříň a pod. Nicméně každý úkon má svůj důvod a je podstatné vzít úklid vážně, aby náš domov prošel kompletní “očistou”.

Zavedený systém úklidu má také své důvody. Nejprve vykliďte všechny věci po zimě. Schovejte zimní oblečení, dekorace atd. Dálé se pusťte do třídění, vezměte si vekou krabici a naházejte do ni vše, co již nebudete potřebovat. Můžou to být nashromážděné časopisy, zbytečné dekorace, hračky co už děti nepoužívají, ale i oblečení, které už se zkrátka nehodí. Některé věci hoďte rovnou do popelnice, jiné můžou udělat radost někomu jinému. Buďte na sebe přísní a zbavte se opravdu všeho nepotřebného. Věci schované na půdě, ve sklepě nebo i pod postelí bývají z větší části ty, které jsme v průběhu minulých let nastřádali a nikdy už je nevyužijeme.

Dále se vrhněte do samotného úklidu, vyperte textilie, utřete prach, umyjte pečlivě okna a věnujte i více času než obvykle prostorám jako kuchyně a koupelna. Vytřete každý kout a umyjte i koberce, pomůže vám k tomu víceúčelový vysavač. Zkrátka udělejte vše, aby váš domov prokoukl a vy jste měli pocit, že je takový svěžejší.

V neposlední řadě si pořiďte nějaké nové jarní doplňky, nejlépe barevné. Může to být nový obraz, kobereček, váza, zkrátka cokoli, čím váš dům prokoukne. Poslouží i zrcadla, která prostor opticky zvětší a zesvětlí.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/butlers-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.