Ve skříni už není místo? Tak ho udělejte. Je to snazší, než si myslíte!

0

Jasně, že není potřeba skříň nijak probourávat nebo k ní cokoliv dolepovat, aby byla větší. Je potřeba vytřídit, co do ní prostě už nepatří. Pro někoho je samozřejmostí, že aspoň jednou za rok udělá ve skříni čistku a vše, co už nepotřebuje nebo nechce, prostě pozvyhazuje. Ve skříni je tak stále dost místa a vždy je tam oblečení, které perfektně padne jak aktuální postavě, tak trendům.

Jenže někteří jedinci jsou přesně opačného ražení. Jsou syslíci a s každým kouskem oblečení nebo starým věcmi z koupelny, kuchyně, ložnice či obyváku se těžko loučí, protože: „Co kdyby to bylo ještě někdy potřeba?!“. A šoupnou to na dno skříně, na nejzadnější ramínko, do nejspodnější police v šatně, ovšem ouha, za nějaký čas je plno. Jenže ono se opravdu stává, že co vyhodíme, to se nám za pár týdnů zrovna hodí. Ale to je prostě život.

Lidé, kteří umí udělat čistku ve věcech, to tak nevnímají. Prostě si koupí něco nového a udělají si tím i radost. Lidé syslíci se nad tím rozčilují a nadávají si, že to vyhazovali. A ještě víc se zatvrdí proti vyhazování starých, i když už dávno obnošených věcí, které jsou třeba i o nějakou tu velikost menší, protože čas je neúprosný a změny na těle ještě víc.

Lze se naučit třídit věci ze skříně tak, aby se minimalizovaly případné škody?

Jistě ano, jen se na to musí od lesa. Tedy s nadhledem a s vědomím, že jsou určitá pravidla, která nám v kategorizaci našich věcí ve skříni snadno pomohou. Ve skříni totiž už nemá co dělat šest druhů oblečení. Ano, tolik. A které to jsou?

1.      Nevhodné dárky

Je to možná kruté, ale je to tak. Někdy se dárek ani při nejlepší vůli kupujícího prostě nepodaří vybrat a oblečení nesedí, nesluší, je o velikost jinde, případně je střih na úplně jiný typ postavy. Anebo barva či materiál absolutně odrazují od toho, abyste si tento kousek i na pár vteřin vyzkoušely doma v ložnici. Takové věci nemají prostě ve skříni co dělat a bez váhání je zařaďte do seznamu k provedení čistky.

2.      Oblečení neodpovídající velikosti

V poslední době jste narostli nebo naopak zhubli? V tom případě vám oblečení, které jste nosili naposledy před změnou postavy, nemůže přece už sedět. Pryč s ním. Jestli jste pracně zhubli, možná si nechte něco málo z větších velikostí pro případ nouze, jojo efekt má totiž pravděpodobnost 99 %.

3.      Oblečení, které jste nenosili více než dva roky

To oblečení, na které sice už bylo vhodné počasí, ale stejně jste v posledních dvou letech neměli chuť si ho obléknout, je již odepsané. Může ít třeba o něco výstřednějšího, ale vy už se tak necítíte. Anebo nesedí materiál, střih, prostě cokoliv. S takovým oblečením také pryč.

4.      Oblíbené kousky, které však už mají do krásných velmi daleko

Nejtěžší je zbavit se toho oblečení, které jsme rádi nosili, ale na kterém je časté nošení už velmi znát. I to nejkrásnější a nejpohodlnější triko bude jednou seprané, roztrhané nebo prostě jen vytahané. A v takovém oblečení si uděláte víc ostudy než parády. Ano, obnošený stal je sice trendy, ale na první pohled je znát, zda jde o novou věc, uměle sedřenou, aby vypadala obnošeně, anebo zda jde o opravdu starou blůzku či triko, které prostě obnošené opravdu jsou.

Raději je vyhoďte nebo vyřaďte na domácí nošení (a tím pádem i do jiné přihrádky) a kupte si nové, třeba typově podobné jako ty původní. Kdo hledá, najde.

5.      Nostalgické kousky z mládí

Máte ve skříni stále zastrčeno triko, ve kterém jste zažili to nejdivočejší rande? Nebo džíny, ve kterých jste vždy měli ten nejkoukatelnější zadek? Nebo jste v mládí holdovali nějakému trendu, na který teď už jen nostalgicky vzpomínáte? Když na takové kousky máte plac, nic se neděje. Ale pokud je potřeba udělat čistku, tak se v tom oblečení vyfoťte (pokud se do něj ještě vejdete) nebo si vyfoťte jen to oblečení samotné, pěkně naaranžované. A pak pryč s ním. Jeden nebo dva kousky si ale klidně nechte. Místo nich si objednejte něco trendy.

6.      Nepohodlné boty

Je jedno, z čeho pramení jejich nepohodlnost, jestli jsou moc úzké, střižené na jiný typ nohy nebo mají moc vysoký podpatek a případně příliš tenkou podrážku. Pokud nejsou pohodlné, jistě si je stejně nikdy neobujete (s výjimkou lodiček určených na společenské akce, které berete jen a pouze na tyto akce). Boty si raději kupte nové, pohodlné, ve kterých bez problémů zvládnete celý den.

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/snapbacks-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/d-sport-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.