Váháte, jestli pojistit také sami sebe?

0

Ohromná nabídka pojistných produktů se na nás valí ze všech stran, na internetu se roztrhl pytel se srovnávači pojištění a různými zprostředkovatelskými společnostmi. V nabídce bývá pojištění majetku, vozidel, odpovědnosti, právní ochrany nebo osob.

Majetek pojišťujeme tak nějak automaticky...

Majetek pojišťujeme tak nějak automaticky…

Většinou si automaticky pojistíme majetek. Dům, domácnost, auto i jiný majetek si pojišťujeme pro případ krádeže, bouračky, požáru nebo třeba proti přírodním živlům.

Tyto situace si umíme dobře představit a také si dokážeme dopředu vymyslet, jak peníze použijeme, pokud ke škodné události dojde.

Ale často nepojistíme sami sebe. Proč?

Jedním důvodem je psychologický fakt, že myslet na to, že by se nám mohlo někdy něco stát, není úplně jednoduché. Proto mnoho z nás zcela potlačí myšlenku na škodné události a s tím související pojištění osob.

Na pojištění osob rádi zapomínáme

Na pojištění osob rádi zapomínáme

Jsou i další důvody. Další jedinci pro změnu trpí pocitem, že pojištění osob vůbec nepotřebují. To se týká například lidí, kteří žijí sami se sebou, a nikdo není závislý na tom, zda přinesou domů peníze nebo ne. O nikoho se nestarají, tak proč se pojišťovat, když by příjem z jejich pojistky byl v případě úmrtí příjmem příbuzných, se kterými nejsou zrovna v dobrých vztazích.

Pocit nevýhodnosti je důvodem číslo tři. Někteří z nás jsou sice ochotni připustit, že se může stát cokoliv, ale i tak považují pojištění osob za produkt, který nemá smysl kupovat, protože částka získaná zpět nikdy nedosáhne výše zaplacené na pojistných platbách.

Důvody pro jsou silnější než proti

Životní pojištění se hodí nejen při úrazu

Životní pojištění se hodí nejen při úrazu

I přes všechny výše zmíněné důvody je vhodné zvolit alespoň základní pojištění osob. Ne každý úraz totiž musí být definitivní. A pokud by se stalo, že například po autonehodě skončíme na dlouhou dobu v nemocnici, poté v rehabilitaci a následně již trvale upoutáni na invalidní vozík, bude se nám pasivní příjem v podobě pojistného plnění setsakramentsky hodit. I když nikoho dalšího neživíme.

A co víc – pojistná událost může nastat třeba hned v prvním roce naší pojistné smlouvy a zařadíme se tím do skupiny lidí, kteří od pojišťovny dostali mnohonásobně více, než jí zaplatili.

Co je základní pojištění osob? Životní pojištění.

Životní pojištění je dlouhodobým pojistným produktem, jehož hlavním účelem je zabezpečení v případech neočekávaných událostí, které ohrožují nejen život jako takový, ale i zdravotní stav, schopnost pracovat nebo například splácet dlouhodobý úvěr.

V rámci životního pojištění se můžeme pojistit pro případ úmrtí, úrazu, pobytu v nemocnici, neschopnosti splácet úvěr, léčení velmi vážných nemocí.

Budete hospitalizováni? Můžete za to dostat finanční plnění

Budete hospitalizováni? Můžete za to dostat finanční plnění

Dalším, co si pojišťujeme, je případ dožití se určitého věku. Pokud se nám poštěstí a dožijeme se stanovené věkové hranice (většinou důchodový věk), obdržíme od pojišťovny finanční prostředky v takovém termínu, na kterém jsme se s pojišťovnou dohodli.

Výhody životního pojištění

Jedna životní pojistka nám bude stačit na celý život. Většinou v ní bývají zahrnuta nejběžnější rizika průměrného lidského života. Navíc bývá životní pojištění dost flexibilní a lze jej během trvání měnit – změní se naše životní situace, změníme si náplň pojištění.

S životním pojištěním lze také spořit, mívá totiž takzvanou kapitálovou část. Výnosy nejsou sice nijak závratné, ale ani nulové. Výše výnosů závisí na zvolené strategii a hospodaření pojišťovny.

Tou nedůležitější výhodou je vědomí, že pokud se něco stane, budeme krytí pojistným plněním, které nám se zvládáním nečekané životní situace pomůže.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/slavia-pojistovna-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/allianzdirect-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/axa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/ceskapojistovna-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/csob-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/generali-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/dtest-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.