V čem jsou lesky na rty lepší než rtěnky?

0

Jaro se konečně rozhýbalo k odvážnějším teplotám, sluníčko už kdekoho z nás připálilo, a tak začíná doba, kdy nošení rtěnek už nebude tak pohodlné. Jednak si během teplého jara a v nastávajícím létě více užíváme venkovních aktivit a většinou se nám ani nechce s sebou tahat kosmetické minimum, častěji se stavíme na kafíčko, na pivko nebo na zmrzku a rtěnka prostě tohle nevydrží.

Nepotřebujete zrcátko

Lesk sice také ne, ale jeho aplikace je mnohem jednodušší, protože nemusíme být tak přesné. Když někde přetáhneme, nic se neděje. Proto si lesk můžeme nanést i bez zrcátka, jen tak – po paměti.

To je asi největší kouzlo lesků, které ke všemu zajistí i to, že ve slunečních paprscích se budou naše rty krásně lesknout. Když navíc dobře vychytáme odstín k očním linkám nebo stínům a také k oblečení, bude to prostě dokonalé, přesto tak jednoduché.

Nedokonalost jim sluší

Další výhodou lesků je i fakt, že když se částečně smyjí, ničemu to nevadí. Stále působí kouzelným dojmem. Vždy se totiž dokáží alespoň trošku zatřpytit. A co na tom, že ne přes celou pusu! Když budete chtít, prostě z kabelky či z kapsy vytáhnete lesk, šup, šup a vše je spraveno!

Že se lepí?

Na to můžete zapomenout. Kvalitní lesky současnosti se vyrábějí třeba s použitím bambuckého másla, díky kterému nejen dokonale zjemňují a hydratují, ale také nikdy nelepí.

Ještě třpytivější

Pokud jste příznivkyněmi opravdu mohutného lesku, můžete se zaměřit na lesky s shimmer nebo s jemnými třpytkami. Pokud by byl lesk pro vás příliš extravagantní, poohlédněte se spíše po lescích s jemnými pigmenty nebo s hedvábnou strukturou, která lesk tolik nepodporuje.

Vymakané modely

Některé lesky jsou dnes jniž natolik vymyšlené, že dokáží mnoho jiného, než se jen lesknout. Hydrataci už jsme zmínili. mnohé lesky také umějí navodit dojem větších rtů, jiné mají dvoufázovou aplikaci pro déle trvající barvu. Mnohé z nich jsou také s UV filtrem a dokáží o vaše rty i mimořádně pečovat.

Některé jsou vyráběny jako opravdu hypoalergenní, může je tedy použít opravdu kdokoliv, i malé slečny. Stačí se pořádně porozhlédnout v nabídce kosmetických firem.

S leskem v kabelce nemusíte mít strach si zajít na zmrzlinu nebo na vínko. Vše, co během toho smažete, může být ve vteřině opraveno.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/biooo-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.