Ulevte své suché pokožce!

0

Po zimním období je naše kůže na rukou suchá, popraskaná a mnohdy se na ní tvoří tmavé flíčky nebo jizvičky, která nám na sebevědomí rozhodně nepřidají. Pocit suché pokožky je nepříjemný a zasahuje negativně do našeho života. Správnou péčí po zimním období se ale může kůže snadno vyhladit. Pokud ovšem trpíte ekzémem, v tomto případě je léčba dlouhodobějšího charakteru a rozsah článku na rady pro vás zdaleka nestačí.

O ruce bychom se měly starat každý den a mazat je po každé náročnější činnosti. Například umývání nádobí nebo domácnosti nekvalitními čistícími prostředky ruce vysouší, a když se k tomu přidá i zimní počasí, suché ruce jsou na světě. Nemá cenu nabádat ke koupi nějakého konkrétního čistícího prostředku, protože všechny nějakým způsobem ruce ničí. I voda je ve velkém množství pro ruce škodlivá, jelikož narušuje přirozenou ochrannou vrstvu kůže. Navíc na každém rohu působí na naše ruce detergenty a různé bakterie, až kůže svou ochrannou vrstvu poleví a nemá bez vašeho zásahu rychlou šanci na zotavení.

Pravidelná péče
Jak je uvedeno výše, ruce je potřeba co nejčastěji mazat. Když domyjete nádobí, sednete si k televizi nebo jdete na procházku do toho nepříznivého počasí, nezapomeňte ani na své ruce a důkladně je namažte. Někomu dělá dobře krém Nivea, někdo třeba potřebuje důkladnější péči, a tak sáhne po švědské značce od Neutrogeny. Vyzkoušet můžete i novinky – krém z bambuckého másla, krémy s přídavkem rakytníkového oleje nebo krémy konopné.
Důležitá je i večerní péče o ruce. Po osprchování je potřeba ruce, a to nejen ruce, důkladně namazat. Aby mělo namazání nějaký větší smysl a neumazala jste si své povlečení, jsou dobrým pomocníkem bavlněné rukavice.

Bambucké máslo
Krémy nebo balzámy z bambuckého másla mohou kůži příjemně zregenerovat. Bambucké máslo se z tuhého stavu při kontaktu s pokožkou rozpustí a jeho složky začnou působit. Regeneruje, zklidňuje a může ulevit i problematičtější pokožce v případě ekzému nebo lupénky. Krém z bambuckého másla je vhodný jak na ruce, tak na celou pokožku těla.

Rakytníkový olej 
V kombinaci s bambuckým máslem, aby se krém dobře roztíral, je rakytníkový olej účinnou složkou proti volným radikálům. Zajistí tedy kůži ochrannou vrstvu a bambucké máslo ruce příjemně promastí.

Konopné krémy
Jakmile se konopí dostalo do naší lékárny, začaly se vytvářet produkty, které blahodárně působí na celou škálu nemocí. Stejně jako bambucké máslo nebo rakytníkový olej, konopné krémy napomáhají kůži s ekzémy, lupénkou a podobně, proto jsou vhodné i pro zdravou kůži.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.