Udělejte probírku šatníku – zastavíte nudu v karanténě a srovnáte si osobní plány

0

Také vaše skříně praskají ve švech a přitom stále nemáte, co na sebe? I vám už nucený pobyt v karanténě „leze na mozek“? Máte pocit, že by to chtělo pořídit si další skříň nebo rovnou větší byt? Máte podezření, že všechno vyžehlené oblečení vytahujete ze skříně podivně zmačkané, a když chcete zavřít dvířka, musíte se do nich pořádně opřít? Toužíte vyrazit třeba do obchodu v novém outfitu, ale dlouho se vám v šatníku žádný neobjevil?

Jestliže jste alespoň na jednu otázku odpověděli ANO, potom je tento článek přesně pro vás. Přinášíme tipy, jak přitáhnout do života více svěžesti, radosti a k tomu i nějakou tu novinku…

S jarem nastal čas pro změnu

Letošní karanténa nás zahnala do našich domovů, nemůžeme cestovat, a tak je ideální čas podívat se na svůj dům či byt a na všechny věci v něm z trochu jiné perspektivy. Jaro je obdobím vhodným pro detoxikaci a platí to nejen u naší pleti, těla, ale také pro naši mysl a šatník. Ono to totiž spolu souvisí. Pokud bude v našem životě příliš moc věcí, kolem sebe budeme mít množství předmětů, bude nás to nutit k pomalosti a dokonce k určité letargii. Těžké bude dělat cokoli.

Putování za květovaným sakem

Jen si to představte. Chcete najít jarní květované sáčko. Máte podezření, že je ve velké krabici v komoře až těsně u stropu za několika sklenicemi od okurek. Půjdete tím směrem, zakopnete o skříňku, roztrhnete si legíny a odřete koleno. Vydáte se tedy pro lékárničku a cestou přemýšlíte, co vlastně v té skříňce máte a proč stojí zrovna tam, kde se nejčastěji chodí…

putování spoustou oblečení

Pak si vzpomenete na jehlu a nit. Uděláte si kávu, aby se vám pěkně zašívalo. Vzpomenete si, že si včera syn roztrhl tepláky, a tak se je pokusíte najít a spravit. Najdete je na zemi pod postelí spolu s několika ponožkami a hračkami, co už dávno nejsou v kurzu. Vrátíte se opět do kuchyně. Uvědomíte si, že hledáte svoje sako. Dopijete kávu na kuráž a vydáte se do komory.

Tam na pravoboku složíte a urovnáte na své místo tašky na nákup, potom se sehnete a položíte na své místo několikery boty. Nejste si jistá, že je někdo nosí, ale sousedi přece mají vlastní botník na chodbě…Vystoupíte na židličku a pokusíte se přesunout najednou všech pět sklenic od okurek na bezpečnější místo. Až se vám to na třetí pokus podaří, zavrávoráte pod velkou těžkou krabicí a když s spolu s ní zřítíte se stoličky, víte, že jste skoro u cíle.

posléze už zbývá jen vyndat všechno z krabice, hledané sako bývá vždy až vespodu, zase do ní všechno naskládat, uložit ji na polici, urovnat sklenice, uklidit stoličku. Když potom zcela bez energie rozložíte sako na jídelní stůl, v mysli vám začne hlodat podezření, že tento kus oděvu není tak krásný, jako v představách…

Hromadění není ctnost

Udělejte probírku šatníku – zastavíte nudu

Takovému sebetrýznění můžete udělat nyní přítrž. My lidé máme tendenci k hromadění. V mysli nám hlodá věčný strach, že budeme mít nouzi, že věci, které nám nyní sice překáží, by mohly mít jednou cenu zlata. A tak se stává, že se jako syslové obklopujeme předměty pochybné kvality a nevyhodíme ani to, co už dávno k ničemu neslouží, je rozbité nebo se nám už dávno nelíbí.

Oblíbené si nechte

Zvláště u šatníku je kritérium líbí x nelíbí důležité. I kdybyste měly sebeznačkovější šaty, pokud pokaždé, když si je vezmete na sebe, máte pocit, že právě trpíte nějakou smrtelnou chorobou či vaše něžné oblinky nabyly velikosti zaoceánského parníku, potom si buďte jisté, že v nich nikdy dobrovolně mezi lidi nevyrazíte…

Jediným správným řešením je důkladná probírka. To, co jste na sobě neměli více jak rok, dva, už nemá u vás místo. Zapomeňte na předsevzetí, že do toho dohubnete nebo dotloustnete. Pokud se vám takový výkon opravdu podaří, budete spíš toužit se odměnit nějakou novinkou, která se nezná důvěrně s králem Václavem IV. a alespoň vzdáleně respektuje současné módní trendy. Lépe se obvykle daří probírka teplých věcí v létě a lehkých v zimě. I lidem, kteří jinak prožívají obrovský pocit ztráty s každým kapesníkem připadá nepravděpodobné, že by něco tak lehkého nebo naopak teplého mohli skutečně někdy potřebovat.

Možná při probírce šatníkem zjistíte, že oblíbené kousky už dosluhují. Nové můžete vybrat třeba na AboutYou.cz.

Nadpočetné odstraňte

Při třídění rozhoduje vaše aktuální velikost, líbí x nelíbí a fakt, zda tu věc někdy unosíte. Nač mačkat ve skříni patnáct párů lodiček na vysokém podpatku, když nosíte pouze troje a nevejdou se k nim vaše oblíbené tenisky.

Udělejte probírku šatníku

Na své si přijde každý

Věci můžete nejen vyhodit, ale také prodat, darovat nebo vyměnit. Už teď se můžete s přáteli domluvit, co by se komu hodilo. Každý máme jiný vkus, a tak pravděpodobně ulovíte naprosto výjimečné kousky a zbavíte se všech „ležáků“.

Díky třídění se váš domov stane vzdušnějším a přehlednějším. Budete se cítit lépe a cesta pro cokoli už nebude připomínat výstup na Mount Everest. Navíc ušetříte peníze za nové skříně. Určitě je dokážete investovat lépe.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/aboutyou-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.