Udělejme párty!!!

0

Přichystat fajn párty není úplně jednoduché. Ale také to není neřešitelný problém. Jak na to, aby se hostům líbila, aby se dobře bavili a aby zase rádi přišli nebo vás naopak pozvali na párty k sobě? Máme pro vás několik typů, na co byste měli při přípravě dobré párty myslet.

Cíl párty a její hosté

To, co si musíme ujasnit jako první, je cíl, který má naše párty splnit. Tedy zda máme oslavit třeba narozeniny, návrat kamaráda po dlouhém pobytu v cizině, narození dítěte, vyhazov ze školy nebo první výplatu v nové práci.

Další fakt, ve kterém si musíme hned na začátku udělat jasno, je složení hostů námi chystané párty. Takže musíme vědět, jak staré bude osazenstvo a zda vůbec bude ve věku 18+. Dále jestli to budou jen příbuzní nebo zda se zaměříme spíše na kamarády, popřípadě, zda to mixneme. Vždy by se spolu účastníci párty měli znát. Nebo alespoň část z nich, aby pak do zábavy zapojili i ty ostatní.

Od cíle a hostů se odvíjí celý zbytek přípravy párty.

Dětem dekorujeme třeba s pohádkou

Dětem dekorujeme třeba s pohádkou

Ještě také musíme počítat s ročním obdobím a s tím, zda se párty může konat venku, vevnitř, během dne nebo raději večer a v noci.

Program párty

Nemůže být párty bez programu. Z počátku se lidé sice budou bavit, někteří z nich se dlouho neviděli, jiní se teprve teď poznali a vzájemně si padli do oka… Ale tato fáze nevydrží dlouho. Musíme mít přichystaný základní program párty, který se vždy bude odvíjet od cíle, hostů a také denní doby, případně od hladiny krve v alkoholu.

Výborné jsou párty hry, na které někdy stačí jen základní pomůcky, co jsou v každé domácnosti. Nebo můžeme koupit přímo specializovanou párty hru, která je osvědčená.

Dekorace? Ano!

S tím souvisí i výzdoba. Vždy bychom měli naší párty dát nějaký design. Najdeme nějaké vhodné téma a tomu vše přizpůsobíme.

Anebo odekurujeme sami sebe

Anebo odekurujeme sami sebe

Například pokud se nám po dlouhé době vrací kamarád ze zahraničí, bude středem výzdoby on (ona) – tedy na fotografiích. Můžeme podle toho také zvolit dress code, tedy na párty pro kamaráda třeba nebudeme chtít ani jedno sako a už vůbec ne kravatu nebo podpatky.

Hudba? Vždycky!

Ale pozor na hlasitost. Případně uspořádáme párty tam, kde ani hlasitá hudba nebude nikoho rušit. Otázkou pak ještě je, zda hudba živá nebo reprodukovaná. Reprodukovanou si můžeme řídit dle vlastní potřeby, živá je zase bezprostřednější, vynalézavější.

Co do žaludku?

Nebyla by dobrá párty bez dobrého jídla. Na nás je, abychom si rozmysleli, zda budeme podávat i jídlo teplé nebo se zaměříme jen na studenou kuchyni, případně jen na nákup slaných a sladkých pochutin.

Zvolíme luxusní saláty z mořských plodů? ...

Zvolíme luxusní saláty z mořských plodů? …

Pokud děláme tématickou párty, měli bychom stylizovat i jídlo. Třeba přímořská párty snese lehkou jižní kuchyni, kdežto zimní oslava radovánek na sněhu, to chce něco tučnějšího

V souvislosti s jídlem musíme mít rozmyšleno i nádobí, na kterém bude jídlo podáváno. Jiné budeme potřebovat venku při grill párty, jiné doma, v únoru, při oslavě sestřiných narozenin.

... nebo zabalíme párky do listového těsta? Obojí bude chutnat, když se budeme dobře bavit

… nebo zabalíme párky do listového těsta? Obojí bude chutnat, když se budeme dobře bavit

Čím to zapít?

Jen nealko nebo i alko? A pokud alko, tak jaké? V čem ho chladit? V čem podávat? Budeme míchat koktejly? Ochucovat kávu? To je spousta otázek, které musíme před zahájením párty vyřešit a dle našeho rozhodnutí se zásobit.

Také si rozmyslíme detaily podávání pití, třeba tvar ledových kostek. skvěle s nimi můžeme doplnit téma párty. Nebo skutečnost, zda umíme otevřít lahev vína…

Můžeme také požádat hosty, aby s sebou přinesli konkrétní pokrm nebo pití. Tím si ulevíme od části starostí. Ale přibude nám starost jiná – zda všichni, kteří nám něco slíbili, opravdu přinesou to, co přinést měli.

Nouzovky

Někdy se stane, že do párty něco vleze. Případně neklapne to, co zcela jistě klapnout mělo. Vždy musíme mít v záloze Plán B – hlavně pokud jde o počasí, nespolehlivé hosty nebo třeba nutnost nechat někoho někde přenocovat.

Nutný odvoz?

V případě párty s alkoholem bychom měli mít vždy k ruce někoho, kdo nebude pít a bude sloužit jako nutný odvoz kamkoliv. Třeba na letiště po divoké rozlučce s kamarády.

Protivný úklid

Ano, i to je součást párty. Pokud se máme rádi, zajistíme si pomoc s úklidem, třeba od některých našich hostů. Můžeme objednat úklidovou firmu. Anebo to pojmout jako relax a pomalinku si všechno sami, avšak bez honičky a stresu pouklízet.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/rodinnebaleni-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/rozbaleno-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/rohlik-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/alkoholix-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/egifts-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/lidskasila-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.