Typy pro pohodové zvládnutí maturity

0

Každý rok je to stejné, období jara s sebou kromě hezčího počasí a dobré nálady přidělává vrásky na čele studentům čtvrtých ročníků, které čeká dosud největší životní zkouška. Učitelé je varují již od začátku roku, aby se řádně připravovali, řekněme si ale upřímně, kolik z nich si tuto radu vezme k srdci? Na některých školách jsou již maturitní zkoušky v plném proudu, někde se teprve chystají, ať tak či tak, není na škodu zopakovat pár základních typů a rad, které nejsou jen plácáním do větru a dají se praktikovat i u jiného typu zkoušky, samozřejmě, každý jsme individuální a vyhovuje nám něco jiného, to je dobré mít na paměti při čtení následujících řádků.

Čas
Toho už moc nezbývá, ale není potřeba se zbytečně stresovat. Jestli vám všichni dokola opakují, že vám svaťák nestačí, tak nemají pravdu. Týden drcení, ovšem za podmínky, že jste během posledních let na škole alespoň něco dělali, je celkem dostačují, bude to ale intenzivní, tak se na to připravte.

Stravování
Při učení je stravování stejně důležité jako při sportování. V tomto případě je dobré zaměřit se na potraviny, které podporují činnost mozku a soustředěnost. Může to být ovoce, oříšky, ale i listová zelenina. Je to lepší než utrácet za sladkosti, protože nikdo z nás přeci nechce kvůli maturitě vážit o deset kilo více. Proti únavě můžete bojovat i kofeinem či zeleným čajem (například s přídavkem gingo biloby), ty splní stejný účinek jako energetický nápoj. V neposlední řadě není na škodu si občas dopomoci přírodním doplňkem stravy jako je například Mozkový stimulant. Na stres před zkouškou pomůže kvalitní hořká čokoláda.

Učení
A jak je to s učením samotným? Záleží samozřejmě na typu zkoušky. Co se týče písemných státních zkoušek, doporučuji vyzkoušet si testy z předešlých let, které jsou volně k dispozici na internetu. Pomoci vám ale můžou i knihy, které jsou přímo určené pro trénink na maturitní zkoušku. Například na Angličtinu, kde najdete přehledně vypsaná témata. Jestli jste během studia ještě nezjistili, jaký typ učení vám nejvíce vyhovuje, bylo by dobré si to co nejvíce ověřit. Někteří upřednostňují čtení nahlas, jiní zvýrazňování atd. To vám ušetří čas a učení bude mnohem přínosnější. A že nestíháte napsat závěrečnou práci? Vyzkoušet můžete službu Úkoly do školy.

Týmová práce
Nebuďte na učení sami, domluvte se na pár dnů s přáteli a společně si vyrazte někam pryč, kde půjde učení samo. Ujasníte si tak nesrovnalosti, dovíte se nové poznatky od ostatních a ještě to bude větší sranda. Samozřejmě za předpokladu, že se budete opravdu věnovat učení. Naplánujte si kolik toho chcete stihnout a dělejte si pravidelné přestávky. To platí i pokud se učíte sami, nebuďte celý den zavření doma a občas vyjděte na čerstvý vzduch, nejlépe si někam zasportovat, to rozproudí energii a vy se trochu uklidníte.

Tak hodně štěstí!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/ukolydoskoly-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mozkovystimulant-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/slever-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/martinus-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.