TV box se seká? Poradíme tři způsoby, jak to elegantně vyřešit

0

TV boxy se rády a často sekají. Jistě nejsteprvní, komu se to stalo. Pojďme se podívat na důvody tohoto zasekávání, ale i na cesty, jak je řešit.

Řešení prvního možného původu problému je jednoduché: televizní box nemá dostatek paměti

Televizní boxy zvládnou pojmout jen velmi malé množství informací. Je to stejné jako na mobilním telefonu. Při nedostatku paměti se TV box prostě zasekne. Když se porozhlédnete po různých TV boxech s velkou pamětí, není ve výsledku ani u těchto modelů paměť zas tak velká, dokonce i pro malé softwary.

TV boxy někdy stávkují
TV boxy někdy stávkují

Pokud se tedy váš TV box z ničeho nic zasekne, první, co byste měli zvážit je, jestli nemáte přeplněnou paměť. Doporučujeme ponechat si TV box pro sledování klasických televizních pořadů a nestahovat nic jiného, než program pro sledování videa.

Druhý možný původ problému: Váš TV box nemá dostatečně pokročilý procesor

Při spouštění programu se váš TV box zasekne tím, že software je bud příliš velký nebo naopak malý. Někteří lidé říkají : “Proč prostě nevyčistíš mezipaměť?“ Pamatujete si rané telefony s androidem? Když se telefon zasekl, fungovalo vyčištění této mezipaměti?

Ne, jistěže nefungovalo. Vymazávacím programem naopak více zahltíte paměť TV boxu, případně chytré televize, což váš problém se zaseknutím nevyřeší, ale pravděpodobně spíše zhorší.

TV boxy někdy stávkují
TV boxy někdy stávkují

Ptáte se, co tedy dělat? Pokud jde o TV box, jednoduše ho restartujte. Jedině restart totiž dokáže kompletně obnovit proces probíhající v mezipaměti.

Třetí způsob řešení: Obnovení továrního nastavení

TV boxy nejsou nikdy optimalizovány tak dobře, jako počítače nebo chytré telefony. Když se objeví problém, stačí jen odstranit všechna data. Je fakt, že největší procento původu zaseknutí je, že lidé od svých TV boxů očekávají příliš mnoho.

Televize je přeci jen stále televize a některé možnosti nám doposud nedokáže nabídnout.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/datart-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.