Trendy v kuchyni – pusťte do ní barvy a inteligentní úložné prostory

0

Chcete rekonstruovat kuchyň nebo ji dokonce zařizujete zcela novou? Prozradíme vám, jaké jsou trendy v kuchyních v roce 2018. A jaké jistě budou i v dalších letech, protože kuchyňské trendy se mění vždy jen jednou za pár let. A faktem je, že změna trendu už byla v kuchyních potřeba. Všude se totiž prosazovaly jen poměrně nudné (i když praktické) světlé barvy, oddělující ostrůvek, ale většinou slepé roky a jednolitost prostoru. Tomu je teď konec. Kdo chce být trendy i v kuchyni, musí sem pustit barvy a smart věci.

Vstříc výrazným barvám, i když v matném provedení

V současnosti vás nejvíce zahrnou prodejci kuchyní a nábytku nabídkami matných provedení povrchů, ale ve výrazných barvách. A není se čemu divit. Jde o současný trend, který celou kuchyni ozvláštní, zkrášlí a udělá neopakovatelnou – když si pohrajete s detaily. Navíc v kombinaci s lesklým kovem, který dáte nejen na kování, ale i jako doplněk třeba na obložení nebo na pracovní desku, na skříňky nebo ho volíte na spotřebičích, vyniknou matné a výrazné barvy ještě mnohem víc.

Nejen vybarvit, ale také uhladit a vyklidit z povrchu pryč

Celkově se v kuchyních prosazuje trend uhlazenosti a vyklizenosti. Ne že by měly kuchyně být prázdné a měli byste se spokojit jen s hrnci, vařečkami a talířky. To ani náhodou. Kuchyň má být plná inteligentních spotřebičů. Ale celkový dojem je teď trendy takový, který na první pohled nabídne kuchyni čistou, vyklizenou, s prázdnou pracovní zónou.

Vše se totiž má zabudovat anebo chytře uložit do vyhrazených prostor. A díky multifunkčním robotům, které zvládnou práci mnoha předchozích přístrojů, tento trend ani není složité následovat. Prostě se teď prosazuje trend barevnosti, uhlazenosti, vyklizeného prostoru na kuchyňské lince.

Inteligentní úložné prostory, hlavně v rozích

Rohy kuchyně už jistě nenechávejte slepé. Jsou totiž velkou výzvou pro techniky a projektanty, kteří se s nimi v poslední době velmi dobře popasovali. Díky tomu můžete například v rozích kuchyně využít spoustu místa jako špajz na trvanlivé potraviny. Roky totiž mají různé typy otevírání, mohou se otevírat také na opačnou stranu, tedy do ostatního obývaného prostoru místnosti (kde není kuchyňská linka přistavena ke stěně).

A díky různým výsuvným, otočným a dalším mechanismům můžete do prostoru rohů uložit opravdu hodně materiálu. Jak v podobě nádobí, tak spotřebičů anebo již zmiňovaných trvanlivých potravin. Dáky tomuto všemu bude vše skryté, takže linka stále působí uklizeným a pořádkumilovným dojmem. Tohle oceníte, kdykoliv přijde návštěva, kterou třeba i nečekáte. Pozvete ji do prostoru s vyklizenou kuchyní, přitom sáhnete do tajné rohové skrýše a hned je hostům co nabídnout jak ke kávě nebo čaji, tak třeba i k vínu.

Třídění odpadu ještě jednodušeji

Pokud třídíte odpad (což jistě děláte), někdy se v bytě stane, že odpad nejen překáží, ale také začne brzy zapáchat. Nemáte totiž denně čas vynášet koše s plasty a bio odpadem. A také ve starších kuchyních není dost prostoru vyhrazeného pro třídění. Proto pak máme různé typy odpadů různě po bytě, většinou v chodbě, předsíni, v nejlepších případech na verandě, balkoně, terase.

S novými trendy v kuchyni však toto nepříjemné období končí. Výrobci už se s tříděním odpadu také naučili pracovat. A tak nabízejí jak dvoukřídlé skříňky, tak výsuvné a velké koše s mnoha komorami, ale s hlavně s takovým uzavíráním po zasunutí zpět do skříňky, díky kterému se zápach z odpadních nádob nedostává ven.

Chytré spotřebiče jsou trendy už i v kuchyních

Pánové si vymysleli chytré spotřebiče do obýváků pro svou zábavu. Na kuchyně trochu pozapomněli, ale naštěstí se nabídka chytrých zařízení dostala i do kuchyní. A jsou teď, logicky, in, tedy trendy. Různé vestavné spotřebiče s mnoha programy, automatickými funkcemi, samočištěním nebo samo odmrazováním. Tedy spotřebiče, které vám pomohou, ale o sebe se postarají zcela samy.

Stále více trendy jsou i spotřebiče minimalizující spotřebu vody a energie. Nejde jen o lednice nebo trouby či myčky, ale také například o vodovodní baterie, které dokáží vodu předehřívat na danou teplotu a těsně před výpustí z kohoutku. Proto už nebude žádné odpouštění studené vody, než se dočkáme té teplé. Zejména v rodinných domech.

Kuchyně jsou lídry domácnosti, trendy je sladit s nimi interiér celé obývací místnosti

Tam, kde jsou kuchyně budované jako kuchyňský kout, tedy součást většího obývacího a relaxačního prostoru, tam se také jako trend prosazuje sladění interiéru podle kuchyňské linky. Výrobci se tomu také již přizpůsobili a prodejci kuchyní nabízejí i designově sladěný nábytek do obýváku, jídelny a dalších přilehlých prostor bytu.

 

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/jena-nabytek-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/sconto-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.