Trápí vás krátká výdrž baterie v Apple zařízeních?

0

Pokud ano, tak vám poradíme, jak ušetřit co nejvíce baterie na všech druzích Apple přístrojů. A věřte nám, že nejste jediní, koho výdrž Apple zařízení trápí. Při každé nové verzi operačního systému, kterou Apple vydá, je hlavním cílem dosáhnout co možná nejnižší spotřeby energie. I když vzhledem k novým prvkům většinou dojde k navýšení spotřeby oproti operačnímu systému předchozímu. Prostě, musí být systém efektivní a správně využívat energetické zdroje.

Výhodou Applu je rychlost

Operační systémy značky Apple jsou skvělé ve své rychlosti. Pracují plynule a hladce, nesekají se většinou ani nezamrzají. Problém je vlak ten, že nejsou tak šetrné k baterii a také nemají žádný systém pro její samotné šetření – jako je například Economizer, který je vytvořen Windows.

Takže když to shrneme, tak to, že je operační systém schopen vydat ze sebe maximum a přizpůsobit se každému uživateli, je opravdu skvělé. Ale nevýhodou je zejména to, že existují situace, kdy notebook či iPad nejsou napojeny na síť. A vy potřebujete, aby vám baterie vydržela co nejdéle.

Dokud se Apple nerozhodne vytvořit program, který dokáže ušetřit energii, doporučíme vám tři aplikace, které to zvládnou místo něj. Umějí ušetřit opravdu velké množství baterie, a to na každém typu MacBooku.

Endurance

Endurance je aplikace, která doslova přináší nízkou spotřebu baterie do vašeho notebooku. To, jak aplikace funguje, je jednoduché. Uživatel může zadat, aby aplikace sledovala další aplikace, které spotřebovávají více energie. Také aby se minimalizovalo co nejvíce úniku energie například na jas, zvuk či jiné maličkosti, bez jejichž stoprocentního nasazení se obejdete, ale za to uspoříte spoustu energie.

Abyste nemuseli MacBook zavírat příliš brzy
Abyste nemuseli MacBook zavírat příliš brzy

Aplikace zamezuje Turbo Boostu, což je technologie procesoru, která zvyšuje jeho výkon, když už se nachází při maximálním pracovním zatížení. Proto také TurboBoost spotřebovává více energie. A tomu právě aplikace zabrání.

Nejzajímavější věcí na Endurance je však pravděpodobně to, že aplikace se může zapnout přesně tehdy, když to budete potřebovat. Například když baterie klesne pod 50%. Výběr je jen na vás. Endurance se nakonfiguruje do vašeho počítače. Pomocí loga, které budete mít ve vrchním panelu, budete aplikaci ovládat. Sami uvidíte, zda je aktivní nebo ne.

Endurance však není zdarma. Ale pro ty, kteří hledají skutečně dobré řešení, však stojí za to.

Turbo Boost Switcher

Další aplikací, která by vám mohla pomoci s úsporou energie, je Turbo Boost Switcher. V bezplatné verzi si můžete deaktivovat různé výkony procesoru manuálně. V placené verzi je to automaticky. Vývojáři však aplikaci vytvořili nejen pro to, aby se snížil výkon, a tím pádem se šetřila baterie, ale také aby se snížilo teplo, kvůli kterému se notebook přehřívá, a zase potřebuje další energii pro chlazení. O hluku ani nemluvě.

Jak prodloužit výdrž Apple zařízení?
Jak prodloužit výdrž Apple zařízení?

Placená verze Turbo Boost Switcher nabízí různá doporučení, co je třeba vypnout na to, abyste měli dostatek energie v notebooku během celého dne.

Volta

Poslední dnes doporučovanou aplikací je Volta, která má ovšem i pár negativních stránek. Souběžně s činností této aplikace se totiž stává, že se vypínají určité ochranné systémy, například ty, co chrání operační systém před škodlivými programy a před modifikací souborů a složek.

Takže je potřeba si promítnout plusy a mínusy. Na jedné straně ztratíte vyšší bezpečnost, ale na druhé straně znamená deaktivace šetření baterie právě pomocí této aplikace. Navzdory těmto nedostatkům je třeba říci, že Volta je dobrá aplikace, která umožňuje snížit spotřebu energie nižším napětím procesoru.

MacBook
MacBook

Tím se snižuje zahřívání procesoru a zlepšuje se trvalý výkon. Stejně snižujete i využívání ventilátorů, což znamená, že se šetří baterie. Volta je na jedné straně nejméně doporučovanou možností, ale na druhé straně je tou, která vám pomůže ušetřit nejvíce energie.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alza-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.