Tipy pro líčení neodolatelných rtů

0

Malé holčičky (a mnohdy i malí kluci) vědí, že líčení rtů je snadné. Stačí vzít maminčinu rtěnku a tím červeným si natřít pusu. Pak už se jen špulit do zrcadla a užívat si pocit dospěláka, když mám na puse červenou. Ale když vyrosteme, začneme v líčení hledat spoustu složitostí. Sice nelze tvrdit, že by zodpovědný přístup k líčení nebyl k ničemu, ale nic se nesmí přehánět. Jak na to, aby nalíčení rtů vypadalo dobře, dlouho vydrželo a nemusely jste na něj nijak složitě?

Rtěnku známe už sedm tisíc let

Doložení informace o tom, že ženy používaly klasickou rtěnku, tedy něco, s čím si barvily rty, aby byly hezčí, svůdnější, zajímavější, jsou z doby Mezopotamské říše, pět tisíc let před naším letopočtem. I tehdy si ženy dokázaly poradit s tím, jak své rty zvýraznit.

Výrazná rtěnka stále frčí
Výrazná rtěnka stále frčí

Během středověku a maximálního rozmachu křesťanství byla rtěnka téměř vymýcena, protože kněží a celkově církev nechtěla dovolit, aby ženy měly nad muži jakoukoliv moc. Křesťanství je čistě chlapsky mocenská záležitost. Tomu se však postavili v Anglii, kde založili svou vlastní odnož křesťanství a kde i rtěnkám vrátili život – v podobě sytě rusých odstínů, co kontrastovaly s bílou pletí.

Naše rtěnka, kterou známe již od malička, v onom pouzdérku, co slouží jako dokonale hygienické balení, se dostala na trh v roce 1915. Do té doby se totiž balila jen do papíru. Navíc rychle žlukla, protože byla z jeleního loje, vosku, mandlového oleje a samozřejmě červeného barviva. Takže už jenom z toho je vidět, jak jednoduchou dnes máme situaci v oblasti líčení rtů.

Jedna barva nestačí

Každou sezonu se dostane do módy jiná barevná kombinace líčidel. A vždy jedna barva rtěnky převládá. Poslední měsíce se nesou v trendu výrazných rtěnek, což je sytě červená, ale i tmavší barvy, dokonce i hnědá či fialová. A jsou ženy, kterým vyloženě sluší.

Každá z nás by ale měla mít rtěnku nejen podle poslední módy, ale i další rtěnky, které se bude hodit k různým typům outfitu, k různým účesům a denní době. Minimum by měly být dva odstíny, kdy jedna rtěnka bude na běžné denní nošení k běžnému líčení, druhá výraznější, kterou zvolíte buď na večer, nebo i k dennímu líčení, ale za předpokladu, že minimalizujete výraznost očí, obočí i tváří.

Aby rtěnka dlouho vydržela

Napřed si zkusme uvědomit, co je to „dlouho vydržela“. V podstatě do prvního jídla. Takže pokud se líčíte ráno před odchodem do práce a v práci dáte svačinu, kterou si můžete postupně nalámat do pusy (croissant nebo ovoce nakrájené na kousky), může vám rtěnka vydržet do oběda. Tedy taková rtěnka, co je zdravá pro rty, jejich velmi jemnou pokožku i podkoží.

Rtěnka s obsahem pudru déle vydrží
Rtěnka s obsahem pudru déle vydrží

Dlouhotrvající rtěnky, co slibují výdrž až 18 hodin, svůj slib dodrží. Musíte je nanášet na střídačku s pudrem, takže líčení s těmito rtěnkami není pro uspěchané ráno, spíše v klídečku na přípravu na ples. A ani odličování není snadné, takovou rtěnku sundáte jen s dvousložkovým odličovačem.

Asi není nutné zdůrazňovat, že složení takové rtěnky se nebude soustředit na péči o rty. Použít ji jednou za čas, to ničemu nevadí. Ale rozhodně není na denní líčení. Pro každodenní make-up sáhněte raději po výživném balzámu, který bude vaše rty držet v dobré kondici.

Přirozené rty mají velké kouzlo
Přirozené rty mají velké kouzlo

Přirozenost se dá přirozeně podpořit

Většina žen touží po přirozeně krásných a zdravých rtech s jemnou strukturou pokožky, které budou na pohled hebké a přitažlivé. S dlouhotrvajícími rtěnkami tohoto efektu nikdy nedosáhnete. Je nutné si vybrat buď přechod mezi slouhotrvající a výživnou rtěnkou, která má pudrové složení přímo v sobě, ale přitom umí i vyživit vaše rty.

Anebo své líčení založit na přirozeném odstínu a konturách rtů, které dokonale podpoříte pomocí boosteru. Co to je? Jde o směs, která se nanáší štětečkem nebo zakomponovaným tamponkem. Složení směsi dokáže vybudit vaše rty k lepšímu prokrvení.

Booster stojí za to vyzkoušet
Booster stojí za to vyzkoušet

Díky tomu jsou rty přirozené zbarvení a získávají na objemu. Ve složení najdete arganový olej, tokoferol, vitamín E a další aktivní, ale přírodní látky. Směs dodá rtům vláčnost, vyhladí jemné nerovnosti a zlepšuje elasticitu pokožky vašich rtů. Dodá i vysoký lesk.

Základní vrstva může zachránit všechno

Tuto směs můžete směle použít jako základ pod vaši běžnou rtěnku, i tu s delším účinkem líčení. Ochráníte tak rty před vysušováním. A pak už můžete použít i onu kouzelnou dlouhotrvající rtěnku, která vám na puse vydrží mnoho hodin. Anebo se spolehněte na přírodní vzhled rtů a používejte jen lesk nebo balzám, případně booster. Nanášejte několikrát během dne, rty se vám odmění hebkostí a zdravým vzhledem. Problém vyřešen.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/avon-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.