Tipy na vánoční lakování nehtů

0

Ne každá z nás má v oblibě gelové nebo akrylové nehty, pro které se chodí do nehtových studií různých kvalit a cen. Spousta žen i dívek se raději spolehne na vlastní lakovací studio, tedy na zajímavé kombinace různých laků, jejich odstínů, nápaditých doplňků a samozřejmě doprovodných kosmetických přípravků, které k péči o nehty prostě patří. Bez nich by výsledek nebyl dokonalý.

Možná už máte všechny přípravky k lakování doma, možná se teprve chystáte k jejich nákupu. Ale jak se do samotného lakování pustit, aby vaše ruce pak vypadaly přímo božsky? Jak na to, aby výsledek vydržel dlouho a abyste mohla svými přírodními nehty směle konkurovat gelovým výtvorům ze studií?

Pojďme se podívat na základní zásady správného a krásného lakování nehtů, ale i péče o okolní pokožku a o pokožku rukou celkově.

Někdo má raději přírodní variantu

Někdo má raději přírodní variantu

Zásady správného lakování nehtů pro perfektní výsledky jako ze studia

Vždycky použijte podkladový lak. Bude to sice ve výsledku pracnější a náročnější na čas, protože i podkladový lak musí nejdříve uschnout, ale zabráníte tak vzniku nehezkých pigmentových skvrn, které zůstávají jako pozůstatek po barevných lacích na nehty. Podkladový lak zároveň můžete použít i jako krycí, pokud jste sáhli po průhledné a bezbarvé variantě.

Vyhněte se pokud možno rychleschnoucím lakům na nehty. Mají totiž poměrně agresivní složení, které připraví vaše nehty o vodu a zapříčiní jejich přesušení. Raději volte klasické laky, které můžete nechat ztuhnout rychleji díky ponoření prstu do studené vody.

Podkladový i krycí lak

Podkladový i krycí lak

Raději více tenčích vrstev, než jednu silnější

Pro dosažení opravdu dokonalého výsledku lakování zkuste nanést více tenčích vrstev. Vždy je lepší mít na nehtech 2 až 3 tenčí vrstvy než jednu silnější.

Pamatujte si že teplá voda a čerstvě nalakované nehty, to není vůbec dobrá kombinace. Nádobí proto umývejte vždycky před tím, než si půjdete nehty lakovat.

Péče o okolní pokožku je stejně důležitá jako lakování

Před lakováním si masírujte kůžičku kolem nehtů olejíčkem. Díky tomu budou vaše ruce vypadat, jako byste zrovna vyšla ze zmiňovaného nehtového studia. I nehty a jejich okolí potřebují svou speciální péči. Dobrá volba je olivový nebo kokosový olej, nic nezkazíte ani vepřovým sádlem.

Kokosový olej je skvělý na péči o pokožku kolem nehtů

Kokosový olej je skvělý na péči o pokožku kolem nehtů

Až si budete nehty pilovat, tak vždy jen v jednom směru. To zajistí, že se vyhnete lámání, štěpení nebo dvojení nehtů.

Jak zacházet s laky? Jedině správně!

Své laky na nehty skladujte na chladném a suchém a hlavně tmavším místě. Dokonalým prostorem pro skladování laků na nehty může být i lednice. Laky totiž teplem a světlem mění svou barvu i hustotu. S tím souvisí i zacházení s lakem před lakováním.

S lakem na nehty nikdy netřepejte. Jen ho obracejte v ruce tam a zpět, abyste promísily veškerou hmotu uvnitř lahvičky. Když s lakem na nehty třepete, jen si do laku zbytečně dostáváte vzduchové bubliny, které tam ale vůbec nepotřebujete.

Třpytivké laky lépe drží

Třpytivké laky lépe drží

Pro odstraňování starých vrstev laku použijte bezacetonový odlakovač. Ten totiž nevysuší vaše nehty tak, jako odlakovač s acetonem. Sledujte i složení laků na nehty, ty lepší neobsahují formaldehyd, toluen nebo dibutylftalát (DBP).

Když se lak nechce nechat sundat…

Když vám odlakování moc nepůjde, jen namočte vatový tampónek do odlakovače, položte ho na nehet a nechte ho tu chvíli položený. Odstranění laku pak bude snadnější. Hůře se odstraňují laky, které mají třpytivou složku. Ale tyto laky mají jiné bonusy, vydrží totiž nalakované mnohem déle. I proto je fajn použít je jako vrchní vrstvu.

Odlakování je někdy náročnější

Odlakování je někdy náročnější

A jak na to, aby lak skončil pouze na nehtech a nikde jinde? Je to celkem snadné. Vy, které si nehty lakujete už delší dobu, jistě víte, že když si okolí nehtu před samotným lakováním dobře promastíte vazelínou nebo olejem, tak lakem potřísněná místa bude snadné očistit. Z předem promaštěné pokožky totiž sundáte nechtěně nanesený lak velmi snadno.

Nehty si můžeme i dozdobit

Jak na zdobení nehtů různými nálepkami kamínky a doplňky? Není to až tak složité. Stačí na čerstvě nalakovaný nehet umístit ozdobu, po které toužíte. Potom nechte lak trošičku zaschnout, aby získal větší pevnost. A pak teprve přes nanesené ozdoby přejeďte krycím a zpevňovací lakem. Výsledek bude dokonalý a také na velmi dlouho.

Někdo má raději přírodní variantu

Někdo má raději přírodní variantu

A na závěr si připomeňme, že na nehtech většinou vypadají studené odstíny mnohem lépe než ty teplé. Platí to zejména o bílé barvě laku, také o červené a dalších moderních odstínech. Nude odstín je sice velkým hitem, ale ruku na srdce: opravdu se vám líbí? Možná, že když na něj nalepíte vánoční stromeček, bude z něj dokonalý podklad pro vánoční manikúru! Jinak se mu ale spíše vyhněte.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.