Teď se ale zaměřme na super nový chytrý dron DJI Mavic Air 2. Je voděodolný a může létat ve větru a v dešti?

0

DJI Mavic Air 2 je nejnovějším modelem své řady od značky DJI. Na trh byl oficiálně uveden 28. dubna tohoto roku. Opět posouvá hranice možností natáčení a ovládání malého bezpilotního modelu. Nabídne záběry v kvalitě až 8K a extrémní stabilizaci obrazu. Ale jak je to s jeho odolností proti vodě? Budete s ním moci natáčet i za deště a ve větru?

Bohužel ne

Tady má výrobce ještě velké mezery, dron DJI Mavic Air 2 není voděodolný v plném slova smyslu. Takže jakmile s ním poletíte nad vodní plochou, buďte velmi ostražití. Spadnout do ní nesmí. Stejně tak byste se měli vyhnout vodě srážkové, v dešti není vhodné s ním létat.

To stejné platí o husté mlze a bohužel i o silnějším větru, kdy by poryvy vzduchu mohly hodit dron úplně jinam, než vy budete chtít. O kvalitě pořízených záběrů při omezené viditelnosti nebo při prudkých pohybech ve větru ani nemluvě.

Předchůdce, tedy model DJI Mavic Air FLY MORE COMBO, můžete pořídit v obchodě Muziker.cz. Podívejte se, jak funguje.

Jak udržovat dron DJI Mavic Air 2 opravdu v suchu?

Abyste si dron hned nezničili, je nutné se postarat i to, aby k němu neměla vlhkost přístup, je nutné jej zkrátka udržet v suchu. Jak na to? Tady je pět základních tipů:

  1. neprovozujte dron v dešti, mlze a ve vlhkých dnech
  2. nikdy nemyjte dron ve sprše či pod jinou tekoucí vodou
  3. nikdy nedívejte dron do pračky nebo do sušičky
  4. nikdy neprovozujte dron poblíž prudce stříkající vody, jakou je voda z vodního lyžování nebo z vodopádů – zde je nutné držet dostatečný odstup
  5. dron vám nikdy nesmí do vody spadnout
DJI Mavic
DJI Mavic

Dá se dron DJI Mavic Air 2 nějak bezpečně osušit?

Pokud se přece jen stane, že se váš DJI Mavic Air 2 potká s vodou příliš blízko, můžete se pokusit jej bezpečně vysušit a doufat, že bude fungovat i nadále. Nejprve jej samozřejmě co nejdříve vypněte, pak opatrně osušte textilií s velmi savými vlákny.

Pak nechte dron dokonale vyschnout, než jej znovu spustíte. Můžete jej například zavřít do pytlíku s rýží, která velmi efektivně saje vlhkost. Nikdy nespouštějte dron, dokud není dokonale vyschlý, mohly by zkratovat vnitřní obvody, což v podstatě znamená definitivní konec.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/muziker-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.