Super novinka pro mobilní hráče: paměťová technologie UFS 3.0. Co umí?

0

Značky Samsung, OnePlus a Xiaomi vypustily do světa nové telefony s novou paměťovou technologií UFS 3.0. Ta je rychlejší, než všechny doposud používané paměťové technologie, což umožní hráčům mnohem plynulejší průběh i těch graficky nejnáročnějších her. Díky výkonnějších chipsetům, ale zároveň i levným modelům od Xiaomi si mohou náročné hry zahrát i ti, kdo nechtějí utrácet za telefon desetitisíce.

Co je UFS 3.0 a co nám může přinést?

UFS neboli Universal Flash Storage je běžným paměťovým standardem používaným v telefonech, digitálních fotoaparátech, digitálních videokamerách a v další elektronice, kterou běžně máme doma. Umožňuje zapisovat a zároveň číst zapsaná data, tedy současně, v jednom momentu. Původní eMMC technologie byla mnohem pomalejší, protože nedovolovala obousměrný proud toku dat.

V současnosti je nejpoužívanější verzí UFS 2.0 a UFS 2.1, přestože novější varianta UFS 3.0 spatřila světlo světa už v lednu 2018. Běžné UFS 2.1 předčí dvojnásobně. UFS 3.0 dosáhne až na 23.2 Gbps (11.6Gbps ve dvou proudech). Rychlost paměťové technologie přímo ovlivní rychlost práce mobilu či dalšího elektronického zařízení, například při ukládání fotografie nebo videa do paměti.

UFS 3.0
UFS 3.0

Dokud nebude 5G síť, UFS 3.0 nebude moci dominovat

UFS 2.1 zatím dostačuje pro většinu náročnějších her, virtuální realitu nebo i pro 4K videa. Teprve po zavedení 5G sítě se však projeví opravdová síla dvojnásobného UFS 3.0. Vyšší rychlost sítě bude vyžadovat rychlejší odezvu při práci s pamětí. Pak teprve budeme schopní naplno ocenit lepší možnosti paměťové technologie UFS 3.0.

UFS 3.0 už teď umožní rychlejší hru a nižší spotřebu baterie

Někteří výrobci mobilů si však už nyní uvědomují, že náročnější zákazníci ocení vyšší rychlost svého mobilu ještě před zavedením 5G sítí. Náročné hry jsou totiž stále objemnější a vyžadují stále větší operační paměť, ovšem i větší místo ve vnitřním úložišti telefonu. Navíc i úspora spotřeby baterie je velkým tahounem trhu s mobily.

UFS 3.0
UFS 3.0

Proto Samsung, OnePlus a Xiaomi uvedly na trh hráčské mobily právě s paměťovou technologií UFS 3.0. Samsung dal tuto technologii do svého prvního skládacího telefonu Samsung Galaxy Fold, OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro jsou modely založené na extrémní rychlosti.

A Xiaomi Black Shark 2 Pro zacílilo na hráče, kteří vyžadují kvalitní hráčský mobil, ale za rozumnou cenu. Navíc díky nižší spotřebě energie nebude docházet ani k přílišnému zahřívání mobilů. A to je další pro hráče velmi ceněné zlepšení.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.