Super first minutes už začaly!

0

Pokud si bez moře nedovedete představit svou dovolenou, jistě jste celé září nervózně vyčkávali, až se spustí tolik oblíbené first minutes. Tedy objednávky dovolených na příští léto, kdy díky včasné rezervaci dosáhnete na ty nejlepší ceny. Vzhledem k tomu, že už je říjen, mnoho cestovních kanceláří už otevřelo možnost nákupu prvních letních zájezdů příštího roku.

Nabídky platí většinou jen do listopadu

Nabídka first minutes je široká, proto vám jistě zabere poměrně dost času, než si vyberete ten pravý zájezd pro vás. Ale neváhejte s výběrem příliš, nabídky platí většinou jen do listopadu. A někde pouze do začátku listopadu. Takže přílišné otálení se nemusí vyplatit.

Cena je konečná

Pokud se obáváte růstu cen během první poloviny příštího roku, který se promítne i do konečné ceny vámi vybraného zájezdu, tak se bát přestaňte. Ceny first minutes jsou konečné.

To znamená, že se nebudou měnit ani tehdy, když dojde ke zvýšení ceny za dopravu včetně cen pohonných hmot, případně plateb spojených s dopravou, které jsou zahrnuty v ceně zájezdu. A ceny se nezmění ani tehdy, když dojde ke zvýšení směnného kurzu české koruny, který cestovní kancelář použila ke stanovení first minute ceny zájezdu.

Po vlastní ose

Pokud patříte k lidem, co sice také rádi k moři, ale jste raději vlastními pány a o vše se postaráte sami a podle svého, můžete být ještě nějakou dobu v klidu. Jízdenky busem, vlakem či letenky k moři se přece jen budou prodávat o něco později, stejné platí i o rezervaci ubytování. Ale výjimky se jistě najdou a již teď můžete mít zarezervováno a vystaráno o program na příští léto.

Jenom nezapomínejte, že pokud si zájezd organizujete sami, není cestovní pojištění součástí ani jízdenky, ani ubytování – na rozdíl od koupě zájezdu u cestovní kanceláře. Storno zájezdu můžete v cestovní pojistce pojistit i tehdy, když jedete na vlastní pěst.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alexandria-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/flixbus-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/booking-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.