Suché ruce v zimě? Postarejme se o ně!

0

Pokožka na rukou trpí chladem stejně intenzivně jako ta na obličeji. Vzhledem k jinému složení pokožky na rukou jsou následky chladu mnohem více viditelné a také mnohem méně „pohodlné“. Více je vnímáme, a to díky hmatovým schopnostem.

Potíže se suchou kůží na rukou

Ruce potřebují pozornou péči

Ruce potřebují pozornou péči

Suchá kůže nám navíc brání v běžné manipulaci s věcmi. Jednak je pocit suché kůže velmi nepříjemný, některá suchá pokožka může při pohybu rukama i praskat a způsobovat bolestivé rány, jednak tolik nefunguje efekt „pneumatiky“ – rýhy v pokožce (otisky prstů), které slouží právě pro její lepší přilnavost k věcem, ztrácí svou pružnost, tím i efektivnost a nám z rukou pak vše padá.

Otevřít mikrotenový pytlík se stává neřešitelným problémem (dokud si neolízneme prsty – ale dělejte to při nákupu, že…). I ta sklenice s vínem nám chce v rukou klouzat.

Boj se suchou kůží na rukou

Se suchou pokožkou na rukou lze poměrně dobře bojovat jednak pomocí přípravků, které si zakoupíme v lékárně nebo lepší drogerii, jednak pomocí doma přichystaných mastí a zábalů.

Jednoduše zakoupíme

Mastit, mastit, mastit. Někdy se nic jiného dělat nedá.

Mastit, mastit, mastit. Někdy se nic jiného dělat nedá.

V lékárnách a drogeriích, případně u našich kosmetických poradkyň se budeme ptát po přípravcích pro obnovu vláčnosti a hydratace rukou. A také po těch, co pokožku dobře vyživí. Se zvlhčením kůže pomůže glycerin, sorbitol, jojobový olej. Pokožku vyživí slunečnicový olej, vitamin E, mandlový olej či různé druhy rostlinných másel.

Doma připravíme

První a velmi rychlou pomocí je směs pískového cukru a slunečnicového oleje. Pokud smícháme 6 čajových lžiček pískového cukru a 2 čajové lžičky oleje, vznikne směs, kterou si můžeme krásně vetřít do pokožky na rukou. Poctivě ji po dobu asi dvou minut vmasírováváme, pak necháme dalších 5 minut působit. Poté omyjeme vlažnou vodou bez mýdla. Cukr seškrábne již odumřelou suchou kůži a olej tu ostatní dobře promastí a zvláční. Tento proces děláme nejlépe večer, kdy už nebude následovat další kontakt rukou s vodou.

Dobrým pomocníkem proti vysychání pokožky na rukou je doma vyškvařené sádlo. Škvaříme velmi pomalu, abychom je nepřepálili. Hotové uchováváme v lednici. Aplikujeme nejlépe pravidelně před spaním, ve velmi malém množství. Sádlo neobsahuje mnoho vody, proto se hodí zejména do mrazivých dní.

Správná životospráva nám s péčí o ruce pomůže

Správná životospráva nám s péčí o ruce pomůže

Prevence je jako vždy důležitější

V zimě se snažíme minimalizovat použití běžných mýdel, raději volíme olejové alternativy, nechodíme ven s ještě vlhkýma rukama, naopak do suchých rukou vmasírujeme ochranný krém bez hydratace, nosíme rukavice a také dodržujeme pitný režim.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.