Street a skate styl vás baví? Možná jste skvělými typy pro mediální komunikaci a pořádání akcí!

0

Zní to jako nesmysl? Rozhodně ne! Ve Finsku se totiž už brzo otevře první skateboardová střední škola v zemi. Bude sídlit ve městě Tampere. Do prvního ročníku první finské střední skate školy nastoupí v listopadu 2021 prvních 20 studentů. Skate samozřejmě nebude to jediné, co se tu bude učit. Na základě zkušeností se skateboardové školy v Bryggerietu ve Švédsku je totiž ověřeno, že právě mediální komunikace a pořádání akce je to, co se se street skatem pojí nejlépe.

Skate nejsou jen trička a boty

Sice si většina lidí pod pojmem „skate“ nebo „street“ styl představí hlavně volná a dlouhá trička, která nosí ti, co jezdí na skatu pravidelně, ale steet a skate styl se dávno rozšířily také o boty, mikiny, batohy nebo vaky. A samozřejmě kalhoty, bez těch by to rozhodně nešlo.

Jenže ani tady se posun ve skate stylu nezastavil. Jak ukazuí zkušenosti ze Skandinávie, právě lidé, co preferují tento styl a sport jsou totiž předurčeni k tomu, aby dokázali správně komunikovat s médii nebo skvěle zorganizovat akce. A tak se školy skateboardingu rozšiřují i mimo Švédsko, nově do Finska. Tedy, jak už jsme zmínili, se už brzy otevře první skateboardová střední škola v zemi.

Mikiny street a skate

Proč zrovna střední škola skateboardu?

Jeto jednoduché. „Termín skateboarding pod sebou zahrnuje mnohem víc než jenom ježdění na prkně. Je to o organizování akcí a natáčení videí, ale taky o marketingu, networkingu a práci na sociálních sítích,“ jak vysvětlil Teemu Grönlund, učitel přírodních věd z plánovaného oboru. Je zároveň i jedním ze zástupců skateboardové asociace Kaarikoirat ve stejném městě. A tak jistě ví, o čem se budou chtít budoucí studenti skateboardového oboru dozvědět.

Ředitel školy, kde nový obor vznikne, vysvětluje výběr skateboardu tím, že město chtělo založit takový obor, kde se studenti budou moci vzdělávat v něčem moderním a hlavně v něčem, co je baví. A také obor, ve kterém využijí všechny své schopnosti a zájmy. Skating je životní styl, který s sebou nese právě i bohatou komunikaci.

Skateboard olympijským sportem

Na Olympiádě v Tokiu bude skateboard nově zařazeným sportem. Finsko tu bude reprezentovat skateboardová hvězda Lizzie Armanto. A Finsko samo o sobě muselo ujít dlouhou cestu, než akceptovalo skateboarding jako sociálně přijímaný sport.

Kalhoty street a skate

I proto si zakladatelé školy skateboardu od svého rozhodnutí slibují, že: „Studenti si tu budou moci rozjet kariéru a nakonec je čeká i diplom. Budou se učit organizování akcí a produkci videí, fotek, ale i celých událostí. A zároveň s tím si tu můžou najít kontakty jak ve Finsku, tak v zahraničí.“ Skvělý výhled do budoucna, že?

Jak se obléci do street nebo skate stylu?

Skatestyl také již dávno není výsadou pouze těch, kdo skutečně na skatech jezdí. I proto se mu čím dál častěji říká street styl, aby se víc dostal mezi běžné lidi. A daří se to. Díky komerci stoupá rok od roku oblíbenost street stylu napříč zeměmi. I proto potkáváme v ulicích stále více lidí, co se do street stylu oblékají.

Co k němu vlastně patří? Rozhodně to jsou široké boty s tkaničkami, které ale rozhodně nebudete zavazovat. Pak volné a též ošoupané kalhoty či třičtvrťáky, vždy s rozkrokem až u kolen. Chybět nesmí velké volné tričko a mikina jakbysmet, na postavu velikost M se kupuje minimálně XXL. Jde o to, aby vše bylo free a pohodlné.

Boty street a skate

K tomu patří nápisy, barvičky, nálepky nebo spíše nášivky, zkrátka osobitý styl, který se jen tak někde neopakuje. A na jaké značky se zaměřit? Rozhodně byste měli pátrat po výrobcích, jako jsou Vans, Converse, Killstar, Iron Fist, Powell, Antihero, Bullet, Real skateboards, DVS, Matix, Flip, Spitfire, Tech Deck, Jessup, Santa Cruz, Peace, Créme, Acme skateboards, Quiksilver, DC, Adio či Etnies. Velkou část z nich najdete koncentrovanou v obchodě Coreshop.cz.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/coreshop-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.