Štípance od hmyzu? Děkuji, nechci!

0

Na léto těšíme snad všichni. Teplo, sluníčko, prázdniny, dovolená, prostě pohodička. Jenže… ne všechno, co je s létem spojené, má jen pozitivní ladění. Třeba štípance od hmyzu. Kdo z nás by o ně stál? Dobrou zprávou však je, že se jim dá vyhnout.

Když jsme doma

Když jsme doma, můžeme účinně zabránit hmyzu, aby k nám do domu vůbec vletěl. Nejlepší volbou jsou sítě proti hmyzu v oknech. Elektrické odpuzovače hmyzu moc nedoporučujeme, přece jen obsahují chemikálie, které škodí i nám.

Sáhnout ale můžete po éterických olejích a nahřívat je nad plamenem svíčky, ve speciálních svícnech určených právě k tomuto účelu.

Když jsme venku

Pokud míříme ven, je fajn nastříkat se repelenty. V nabídce je jich mnoho, včetně dětských variant. Některé mají prodlouženou dobu účinku, takže při delším pobytu venku se nebudete muset přestříkávat.

Dá se vyrobit i poměrně účinný repelent domácí. Stačí k tomu třeba Alpa a odvar z fenyklu. Nebo ze zelených šištiček túje. Podobně funguje také hřebíček, eukalyptus či levandule. Pytlíček s levandulí a fenyklem stačí strčit do kapsy a jít.

Když už bodnou

Pokud se přece jen stane a hmyz nás stačí bodnout, sáhneme po gelech na zklidnění štípanců. Je jich na trhu mnoho a jsou v každé drogerii či lékárně. Doma je první pomocí cibule nebo šťáva z aloe vera. Případně obyčejný ocet, který máme doma opravdu kdykoliv. Zkusit můžete i rozcucaný tvrdý bonbon.

Pokud jste alergičtí na hmyzí bodnutí, je nutno navštívit lékaře, pokud bodla včela, vosa či sršeň. Nikdy nečekejte, až jak se to vyvine. Pomoc v tomto případě musí být rychlá.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/drmax-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.