Stěhujete se do nového? Pohlídejte si cenu energií i připojení!

0

Konečně se to povedlo – hypotéka vyřízená, byt koupen nebo dům dostavěn či zrekonstruován. Anebo jste skromnější a podařilo se vám najít nájemní bydlení v místě, kde potřebujete i chcete bydlet. Brzy se máte stěhovat. A potřebujete samozřejmě také ušetřit. Na čem?

Odborníci poradí!

V souvislosti s novým bydlením můžete šetřit zejména na výhodných smlouvách ohledně dodávky energií. Ale také na příklad na spotřebě vody či na připojení k internetu, které si do nového bydlení zařídíte.

V souvislosti s novým místem bydliště vznikne možná i potřeba koupit si auto. Ale to je jen první krok. Dalším z nich je vybrat výhodné povinné ručení a případně i havarijní pojištění. Nabídka produktů je ale na našem trhu neskutečně široká a je strašně náročné ji projít.

Nic však nevzdávejte, stačí se obrátit na lidi, kteří se srovnáváním nabídek energií, pojištění nebo internetového připojení zabývají profesionálně.

Kde ty odborníky hledat?

Obrátit se můžete na několik společností, kde vám s výběrem jistě pomohou.

dTest

Zmínit můžeme například spotřebiteli velmi chválený a žádaný dTest. Mnoho služeb má bezplatných, k ostatním se naopak dostanete až po té, co si u nich zaplatíte předplatné. dTest je placen spotřebiteli a spoluprací se zahraničními kolegy – takže se nemusíte obávat snah o komerci a protlačování předem dohodnutých obchodních partnerů.

Tarifomat

Dalším porovnávačem cen, zejména energií, připojení, telefonních tarifů a povinného ručení je Tarifomat. Zde za služby platit nemusíte. Jen požádáte o porovnání, Tarifomat už se postará o zbytek. To znamená, že vám představí možné a všelijak výhodné nabídky a vy si vyberete.

Za vás je také vyřízena veškerá administrativa, podpis nové smlouvy proběhne u vás doma. Navíc máte zajištěno bezplatné právní poradenství po celou dobu trvání služby, na niž jste prostřednictvím Tarifomatu uzavřeli smlouvu.

V tomto případě je nutno brát v úvahu, že jde o službu neplacenou, takže ji platí firmy, které chtějí, aby byly nabídnuty jejich tarify. To není nic proti ničemu, protože i tak půjdou s cenou dolů oproti běžným nabídkám, které dostanete vy, když dodavatele energie či připojení navštívíte sami za sebe.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/watersavers-eu
www.kuponovnik.cz/obchod/tarifomat-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/dtest-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.