Správná péče o ruce v zimě

0

Šupinatá kůže, která svědí, lámající a třepící se nehty. To bývají časté příznaky problémů s pokožkou na rukou v zimě. Zimní období je čas, kdy svým rukou musíme, respektive – měli bychom věnovat řádnou péči, snad tu nejdůležitější, za celý rok. Nepříjemné svědění a pálení pokožky totiž může mít i nepříjemný důsledek a to poškození kůže, její praskání a tak i možné nemoci a zanícená pokožky. Je potřeba o své ruce dobře pečovat, mít je jako v bavlnce.

Krém po ruce

Co platí po celý rok, tak obzvlášť v zimě je důležité. Krém na ruce musí být stále přítomný a je nutné stále mazat ruce. V zimě totiž potřebují nutnou ochranu k tomu, aby zvládly vliv okolí. Chladné teploty, obzvlášť mrazy dost vysušují pokožku, aniž se to zprvu nemusí zdát. Proto je nutné mít při sobě vždy vhodný krém a ten pravidelně používat. Vždy po mytí rukou, ale také během dne, jen tak, aby pokožka na rukou měla tu správnou ochrannou vrstvu. Vhodné jsou na toto období krémy na ruce s glycerinem, ale to pouze jako doporučení.

Zábal na rucekrem-na-ruky-kozmetika

Parafínový zábal na ruce je skvělá procedura právě na zimu. Utvoří dokonalou ochrannou vrstvu a pokožce dodá pružnost i pevnost. Rozhodně je dobrou procedurou, která by měla patřit ke stálicím při péči o ruce. V kosmetických salonech se běžně metoda užívá, je populární a existují i různé akce či slevy. Takových výhod je rozhodně dobré využít. Nejde o nějak nákladnou částku a navíc je to skvělá metoda pro zimní ochranu vašich rukou.

Večerní péče o ruce

Jestliže zvláště trpíte na suchou pokožku, vyzkoušejte vhodnou proceduru přes noc. Bude k tomu potřeba bavlněné rukavice a vhodný krém, klidně i hodně mastný. Ruce nejprve namažte dostatečně krémem, silnou vrstvou a pak si dejte rukavice. Není potřeba mít strach o vsáknutí krému do rukavic, přes noc se skvěle vsákne právě do pokožky rukou a prstů. Ráno budou neuvěřitelně hebké a jemné.

Výživa nehtů

Protože dost často se stává, že v zimě se nehty třepí a lámou, je nutné je více vyživovat. Existují speciální přípravky, aplikují se podobně jako laky na nehty a nehty zpevňují i vyživují, zároveň super metoda pro posílení ochablých nehtů.

pece-o-rucePéče o ruce v profesionálním salonu

Když už si nebudete vědět rady, anebo i jako jistá prevence je vhodné zajít na manikúru k profesionálovi. Neznamená to automaticky, že musíte mít umělé nehty, které se s oblibou v posledních letech aplikují. Klasická manikúra je kompletní péče o ruce a nehty, kde se užívají nejen zábaly a krémy, ale možností je i senzační masáž rukou, která povznese prsty i ruce a dodá jim uvolnění, odpočinek i načerpání nové síly.

Speciální péče

V profesionálních salonech se běžně i zaměřují na konkrétní období i potíže, jež doprovází třeba zrovna zimní období. Profesionální manikúra dopřává oblasti rukou dokonalou péči, kterou si ruce zaslouží. Odměňte je za jejich práci.

Noste ochranné prvkypece_o_ruce_v_zime

A samozřejmostí je v zimě nosit rukavice, dostatečně teplé, aby ruce a prsty nepromrzaly. Rukavice neste v prvních chladných dnech a neodkládejte je, dokud to nebude vypadat na jaro. Je potřeba mít ruce v teple a pohodlí.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/avon-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/parfemy-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.