Správná péče o nohy

0

Chodidla jsou denně vystavěna velkým nárokům. Ať už jde o nepohodlnou nebo nekvalitní obuv, ale i zátěž v podobě chůze, nutnosti nést váhu celého těla a tak dále. V zimě pak neprodyšnost obuvi vede často k nemocím kůže, zejména pak plísně, kterých se není snadné zbavit, nebo i vážnějších chorob, jako jsou ekzémy a mnoho dalších. Naše nohy toho pro nás tolik dělají a my je často bohužel opomíjíme, nevěnujeme tolik pozornosti, kolik by si zasloužila.

Domácí pedikúra jako základ

Správná péče o nohy neznamená ihned utratit několik stovek korun měsíčně, ale především si svých nohou všímat a pravidelně jim dopřávat to, co si zaslouží. Není potřeba nutné navštěvovat každý týden odborníka v oblasti pedikúry, pokud se pečlivě budete o svá chodidla starat. Dokonce ani samotná péče není tak finančně náročná, jak si mnozí myslí a obecně je domácí péče nejen důležitý základ, ale pravidelná domácí pedikúra může nohám stačit natolik, že návštěva pedikérského salonu nebude potřeba.

Základ je vždy důležitýpece-o-nohy-lazen

V tom úplném základu je nezbytné mít teplou vodu, vhodné je mít i lavor, ale nohy se dají namočit i jinak, využití třeba při běžné koupeli a tak dále. Nohy je vhodné namočit, aby kůže na chodidlech změkla a ta zrohovatělá, která je již nepotřebná, se dala velice dobře, bezbolestně a snadno odstranit. Dále je potřeba mít pemzu, nebo jiný prostředek k odstranění zrohovatělé kůže, ale pemza je obecně nejšetrnější a také snad i nejlevnější. A do třetice je nutné mít nějaký vhodný krém, kterým se provede konečná péče. Malý základ, který vyjde asi na 40 Kč, s předpokladem, že se použije i vícekrát.

Komfortnější péče

Pokud vás však pouhý základ neuspokojí a přece jen toužíte po péči komfortnější, pak je vhodné doplnit svoji kosmetickou taštičku o koupelovou sůl (nejlépe na nohy), peeling na chodidla určený a vhodný je i olejíček, který provedete auto-masáž svých chodidel. Pak je dobré mít i bavlněné ponožky, ale není potřeba kupovat nějaké zvláštní, velmi dobře poslouží ty, co máte doma.

Masky a zábaly na chodidlapemza

Existují i různé zábaly a masky na nohy. Ty nejsou „od věci“, ale spíše jsou při vážných problémech, jako jsou dost časté praskající paty a jiné obtíže. Pokud ale pravidelně budete o svá chodidla pečovat, nemusí se vás takový problém týkat.

Pedikúra krok za krokem

První co je nezbytné, je udělat tu „špinavou“ práci. V horké lázni rozpustit koupelovou sůl na nohy a nechat v ní nohy máčet. Můžete u toho sledovat televizi, číst nebo konverzovat s kamarády. Jakmile je pokožka odmočena, odstraňte pomocí pemzy zrohovatělou kůži na nohou a opět nohy opláchněte. Následuje úprava nehtů, zejména zastřižení. Jednou týdně je dovoleno použít peeling, který tak odstraní další zrohovatělé části kůže, která je nepotřebná.

Chodidla jako v bavlncepedikura

Nožky poté budou jemné a hebké. Jestliže jsou nohy očištěné, zbavené dlouhých nehtů i odumřelých kožních buněk, pak je vhodné je nechat chvíli dýchat a přirozeně vysušit. Vhodné je tak položit nohy na stůl a odpočívat. Po tomto kroku následuje masáž, tedy promnutí všech prstů, plosky, paty a celkově i chodila, uživí olejíčku, který se vsákne a na závěr i použít krém a chodidla obléct do ponožek. Maz se vsákne, nemusíte mít obavy z toho, že nepůjde vyprat.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/avon-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.