Současné trendy pubického ochlupení? Možná budete překvapení!

0

Pubické ochlupení nebývá zrovna společenským tématem, a není se čemu divit. Přece jen jde o jednu z našich největších intimností. Ale často se s pubickým ochlupením chceme přizpůsobit požadavkům partnera nebo o něm máme svou vlastní představu. A mnoho žen i mužů rádo sleduje módní trendy právě i v této intimní oblasti. Tak se na ty nové pojďme podívat. A nebudou to trendy udávané módními odborníky, vizážisty nebo specialisty v této oblasti, ty dodáme k textu až na konec jen jako zajímavost. Pojďme nahlédnout na trendy takové, jaké si je muži a ženy, oslovovaní v různých výzkumech, nastavují sami a pro sebe. Na takové trendy se totiž dá dobře spolehnout. Jsou ověřené, vyzkoušené a mnohdy i praktické.

Výzkum byl prováděn na asi čtyřech tisících lidí ve věku 18 až 35 let. Jak dopadly výsledky? Hovoří poměrně jasně. A je dost pravděpodobné, že se v těch výsledcích také sami najdete. Začněme pány.

Co preferují pánové sami u sebe?

Doba se posunula, a tak bez péče o ochlupení v jakékoliv podobě už zůstává jen asi deset procent oslovených mužů ve zmíněné věkové kategorii. Až 17 % oslovených mužů preferuje úpravu dohola. Až 90 % mužů se úpravě svého pubického ochlupení věnuje pravidelně, což je zajímavé a povzbudivé zjištění. Z toho dokonce 69 % z nich se úpravě věnuje detailně, což neznamená nic jiného, než že tvoří určitý upravený a předem naplánovaný střih.

Co preferují dámy samy u sebe?

U žen je situace mírně odlišná. Ne že by se vydaly opačným trendem a o své pubické ochlupení se přestávaly zajímat. To rozhodně ne. Rozdíly jsou v preferenci úplně holého střihu, respektive různých depilačních úprav, které zanechají oblast s pubickým ochlupením pak zcela neochlupenou. Je to velmi praktické i hygienické, a tak není divu, že úpravu dohola volí více než polovina oslovených žen ve věku od 18 do 35 let.

Konkrétně jde o 57 procent všech dotázaných žen. A co ty ostatní? Zhruba 25 % své ochlupení spíše jen upraví a přibližně 6 % sází na přírodní vzhled. To je podobný objem jako u mužů, což samo o sobě může být velmi překvapivým zjištěním.

A jaká jsou očekávání mužů u svých partnerek?

V očekávání mužů od žen a naopak žen od mužů se ve výzkumu ukázaly poměrně velké rozdíly. Tak se na ně pojďme zaměřit. Pánové očekávají, a to až ve 46 procentech, aby jejich ženy byly zcela oholené, přitom pouze 6 % z nich preferuje přírodní vzhled. To ale celkem odpovídá oněm šesti procentům žen, které na přírodno zůstávají (když předpokládáme stejně velké skupiny dotazovaných žen a mužů). Tak snad se spolu tito lidé potkají.

Očekávání žen od svých partnerů možná tolik nepřekvapí

Podle prováděných výzkumů se dá konstatovat, že cca 70 % žen preferuje upravené ochlupení u svých mužů. Ženy také ale více upřednostňují zachování přírodního ochlupení u svých mužů, těchto žen je údajně až 10 %. A to opět sedí s procentem mužů, kteří ochlupení nechávají v přírodní podobě. Výsledky výzkumu tedy vyznívají veskrze nadějně.

Oslovujeme své partnery ohledně přání v oblasti pubického ochlupení?

Výzkum také šetřil, zda dotazovaní lidé již někdy oslovili své partnery, aby změnili způsob péče o své pubické ochlupení – pokud si to tedy opravdu přáli. A zjistilo se, že 40 % mužů uvedlo, že svou partnerku už někdy požádali o změnu, ale vyhovělo jen asi 23 procent žen.

Ženy své partnery v této oblasti tolik neoslovily. Jen asi ve dvaceti procentech případů. A muži ale byli více ochotní vyhovět přání své partnerky, byla jich totiž více než polovina. Ženy však také uváděly, že muži vyhověli spíše jen jednorázově a po nějaké době se vrátili k původním a zajetým praktikám – tedy buď na přírodno nebo jimi osvědčený střih.

Výstřelek v podobě paruky

Možná jste zaznamenali výstřelek v oblasti trendu pubického ochlupení, který má podobu paruky. Coby doplněk k předehře možná zajímavé, do praktického života samozřejmě nepoužitelné. ale třeba z něj časem uděláme nové plavky (do zahradních bazénů).

Úprava pubického ochlupení může být snadná

K udržení pubického ochlupení v podobě, jakou si přejeme, pomáhají různé kosmetické přístroje a pomůcky. Bohatou nabídku najdete v každém větším obchoďáku. Ale ta nejbohatší nabídka je samozřejmě vždy ta online. Jednak si ji můžete prohlédnout v soukromí, klidu a pohodlí, jednak je na výběr spousta typů zboží v mnoha cenových kategoriích.

Zrovna ale v oblastech pubického ochlupení jde o citlivé části těla, které si zaslouží kvalitní péči s kvalitními přístroji i pomůckami. Proto vybírejte pečlivě. Vyšší investice času i peněz se vám vrátí ve vyšším pohodlí, bezpečnosti a lepších výsledcích. Pro náročné jsou v nabídce vymakané strojky například od Phillips, dobrou službu ale udělají i strojky jiných značek. Anebo pomůcky od Veet či dalších kosmetických značek.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.