Silvestr 4x jinak

0

Silvestr doma v rodinném kruhu nebo s přáteli v horské chatě. Ať už je vaše tradice pro oslavení posledního a zároveň prvního dne v roce jakákoli, občas není úplně na škodu vyzkoušet něco nového. Dnes vám přináším 4 pro většinu z nás netradiční způsoby, jak Silvestr spojit i s dovolenou. Který z nich si vyberete?

Silvestr jako poznávací zájezd
Pokud patříte mezi nadšené turisty, kteří dychtí po návštěvách slavných památek a zároveň byste rádi okusili sváteční atmosféru světových metropolí, můžete novoroční oslavy spojit s poznávacím zájezdem. Nabízí se hned několika možností jako Berlín, Řím, Londýn, a nebo například Paříž. Nejen, že navštívíte místa jako Louvre, Champs Elysées či Versailles, ale poslední vteřiny roku 2015 odpočítáte v kabaretu Moulin Rouge či na lodi na řece Seině. No uznejte sami, nezní to až moc romanticky?

Silvestr na horách
Ve Francii ještě chvíli zůstaneme, posuneme se ale do lyžařské oblasti Val d’Allos – La Foux. Pro fanoušky lyžování si tu totiž cestovní kancelář Alexandria připravila zájezd, v jehož ceně je již zahrnut i šestidenní skipas. Velmi populární je i Silvestr na českých horách, v poslední době ale kvůli nepřízni počasí většina lyžařů utíká právě do zahraničních středisek. Pokud se ale přesto rozhodnete zůstat doma, doporučuji zarezervovat si ubytování s dostatečným předstihem.

Silvestr v teple
Jestliže už máte dost zimy a mrazu, můžete novoroční oslavy přesunou do mnohem teplejších a exotičtějších krajin.  Nebudeme si nic nalhávat, rozhodně to bude zásah do rodinného rozpočtu, ale představte si, že si místo klasického šampaňského přiťuknete vychlazeným koktejlem v ruce na bílé písčité pláži v Dominikánské republice. Zní to skoro až jako sen, ale pravda je taková, že čím dál více Čechů vynechává letní dovolenou právě kvůli podobným exotickým zájezdům v zimních měsících.

Silvestr ve vířivce
Dost bylo shonu! Po šílených vánočních přípravách, nákupech a rodinných návštěvách všech příbuzných je na čase si pořádně odpočinout. A když říkám odpočinou, myslím opravdový relaxační pobyt například v maďarských lázních. Cestovní kancelář Čedok nabízí ubytování ve středisku Harkány, kde v místním hotelu každý pátek k večeři naservírují i pravý maďarský guláš se sklenkou vína. Letos pátek vychází přesně na 1. ledna, takže o netradičním novoročním pokrmu nemůže být vůbec pochyb.

Ať už dáte přednost klasickým oslavám, a nebo nakonec opravdu vyrazíte za něčím novým či netradičním, přeji vám, ať je váš Silvestr i Nový rok plný krásných zážitků. Jenom nezapomeňte začít plánovat v čas.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/cedok-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/alexandria-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.