Šetřit vodou? Se šetřiči to půjde snadno!

0

Také patříte k té odpovědnější části obyvatelstva naší země a není vám jedno, kolik vody proteče vaší domácností zcela zbytečně? Stále naháníte ostatní příbuzné k tomu, aby včas zavírali kohoutky, pouštěli vodu menším proudem, sprchovali se kratší dobu nebo splachovali jen část nádrže, když jdou na malou?

Se šetřiči vody už nebudete ten protivný policajt

Všechny tyhle starosti a protivné povinnosti vám odpadnou po té, co doma do baterií, sprchy a zásobníku na vodu na toaletě nainstalujete šetřiče vody.

Pokud vás čeká zařizování domácnosti nebo měníte design koupelny a kuchyně, můžete si pořídit rovnou úsporné vodovodní baterie – ano, uhodli jste. Šetřiče jsou v nich už z výroby nainstalovány.

A pak už necháte domácnost volně dýchat. Ovšem občasné upozornění na šetření vodou neuškodí. Všichni bychom měli vědět, že vodou musíme šetřit. A to, že máme doma šetřiče, které udělají práci za nás, ještě neznamená, že je mají i všude jinde.

K vodě se opravdu musíme chovat zodpovědně. Jinak po nás zůstane jen sucho.

V čem je kouzlo šetřičů?

V tom, že nám z kohoutku či sprchy pustí stejně silný proud vody, ale ve skutečnosti proteče vody mnohem méně. Voda je v šetřiči promíchaná se vzduchem a její proud je upravený co do rychlosti i směru.

Šetřiče na vodovodní baterie

Výrobce šetřičů prozrazuje, že šetřiče na vodovodní baterie fungují takto: „My vodu nejdříve zredukujeme, potom usměrníme a následně provzdušníme. Voda tak teče po obvodu dutého válce. Uživatel žádnou výraznou změnu nepozná, nicméně voda se využívá hospodárně.

Šetřiče na toalety

Na toaletách šetřiče umožňují rozhodnut se, kolik vody má z nádržky pro spláchnutí vytéct. Minimum je 0,5 litru, maximem je celá nádržka. Výrobce deklaruje, že: „S tímto jednoduchým zařízením je možné dosahovat až 70 % úspory vody na toaletě.

Šetřiče do sprch

Ty fungují pro změnu tak, že „Voda proudí přes regulační prvek, kde je několik malých otvorů, které působí jako soustava trysek. Voda je následně tříštěna, zvýší se rychlost proudění vody, voda dostává rotaci a následně vytéká přes sprchovou růžici, opticky v nezměněném stavu.“

Šetřiče mohou být instalovány také vně baterie, ale tím už baterie ztratí své dekorační kouzlo. Nicméně, funkce zůstává stejná.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/watersavers-eu
www.kuponovnik.cz/obchod/tescoma-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.