Šaty dělají člověka

0

Šaty dělají člověka – tak zní známé přísloví, které si my ženy často bereme k srdci. Mnohá z nás chce být originální, vyniknout nad ten velký dav a zaujmout toho vyvoleného, který s námi snad zůstane až do konce našich dnů. Každá se ale přesto díváme na módu jinak. Jedna má raději konzervativnější a přívětivější styl, jiná zase prahne po originalitě. Jiné to nestačí a musí si koupit nové šaty až z ciziny, aby si pojistila, že žádnou jinou ženu s podobným kouskem nepotká. Nebo prahnete po stylu a milujete módní výstřelky? Čtěte dál a najděte inspiraci v tomto módním článku.

Snaha o originalitu
Originalitu převzala známá značka Desigual, která svým nenapodobitelným stylem a výrobky uchvátila nejednu ženu. Vyrábí se toho mnoho. Kabelky, bundy, šaty, sukně, peněženky,… ale ne každá z nás si kupovat pravidelně oblečení z Desigual může. Přesto je hezké koupit si něco pěkného, našetřit si na ten poklad ve své skříni, která zazáří, když se vydáte takzvaně „do světa“.

S kabáty Desigual se letošní zimu roztrhl pytel, ulovte si také ten svůj. Originální výšivka, hřejivý materiál a vědomí, že byl výrobek zhotovován pečlivě a ručně přesně pro vás, nikoho nenechá spát.

Móda z ciziny
Některé ženy mají zase rády módu z ciziny, jelikož jejich vrstevnice zaručeně nemohou mít stejný kousek. Nejen kvůli originalitě je oblečení z ciziny tak žádané. Oblečení je kvalitní, originální, jiných střihů a stylů. Může také uchvátit příjemným materiálem nebo vzory než u tuzemské módy, kterou po těch letech už dobře známe. Snažíme se proto inspirovat jinde, pohlížet za moře a hory a sledovat, co se nosí.

Chystáte se na pohovor do firmy, kde chcete zaujmout, ale přesto si vzít něco slušného? Vyberte si halenku z širokého výběru módy z ciziny. Doplňte ji černou pouzdrovou sukní a lodičkami na nízkém podpatku nebo kotníkovou obuví. Pokud nejste zvyklá na podpatky nebo prostě chcete při nervózním pohovoru „stát nohama na zemi“, vsaďte na nízké boty na šněrování nebo s ozdobnými prvky. Nezapomeňte na dostatečně velkou kabelku, aby se vám do ní vešly dokumenty s informacemi o firmě, v níž se ucházíte o místo.kabelka

Stylová bomba
Chcete mít svůj styl a oživit jej něčím novým a neokoukaným? Zkuste indiánský styl – krátké tričko na ramínka, doplňující delší svetr z hřejivé bavlny a sukně se zvláštními motivy. Když k tomu přidáte boty na podpatku ozdobené třásněmi, bude dnešní styl hotový.

Módní výstřelky
Ty jsou vaše! Vaše oblečení je výrazné, využíváte často neony, abyste byla nepřehlédnutelná. Módní neduhy berete jako příležitost, jak si zpříjemnit den. Sandály a v nich ponožky, proč ne? Pro vás se meze nekladou.

Vyzkoušejte například výraznou tuniku, úzké kalhoty a netypické boty na podpatku. Kombinací tohoto romantického a rockového stylu zaujmete jak muže s romantickou duší, tak i vášnivého rockera. Nezapomeňte na malou kabelku přes rameno, která v případě četných zářivých ozdob podpoří rockový styl.

Konzervativní styl
Bojíte se zkombinovat barevné kalhoty s výraznou halenkou? Máte více jednobarevných kousků, patříte mezi ty, co se rády baví, ale spíše s pohodovými kamarády, kteří módu moc neřeší? Jednoho dne ale potkáte někoho, o koho byste měla konečně zájem a zjistíte, že ve skříni nic nemáte. Ne že byste přímo neměli nic, ale prostě ne nic takového, co by se vám na večeři při svíčkách hodilo.

Když se bojíte spojit barvy dohromady, nesnažte se o to. Na takové romantické posezení stačí zvolit romantickou tuniku a punčochové kalhoty, boty na nízkém podpatku a nevýraznou kabelku. Při troše odvahy zkuste i nějaký šperk, který tuniku oživí.


Kupóny

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.