Sama sobě manikérkou, aneb co s umělými nehty v době koronavirové?

0

Byla jste zvyklá se o své nehty pravidelně starat. Hodiny u Vaší manikérky jste měla pokaždé ve svém diáři pečlivě zaznačené a na každou návštěvu jste se těšila. Nejen jako na čas strávený příjemným relaxem, kdy Vám někdo pečuje o ruce, ale také jste z této hodiny odešla vždy s novými, perfektně upravenými nehty. A najednou je všechno jinak. Čas Vaší návštěvy se přiblížil, ale Vaše manikérka musela ze dne na den zavřít.  A nikdo neví, kdy bude moci znova otevřít. Karanténa nás všechny usadila, někoho méně, ale podniky se službami tato situace zasáhla významně.

Kdybyste měla jen „běžně“ upravené nehty, asi by to nebyla taková tragédie. Jenže Vy máte nehty gelové, které již odrůstají a potřebují nezbytný zásah. Nehty jsou delší, než jste zvyklá, zavazejí Vám, nevlezou se Vám do umělých rukavic, když jdete nakoupit rohlíky. Ale hlavně, Vy jste zvyklá, že Vaše nehty jsou Vaší vizitkou a chcete je mít trvale upravené.  Takže co teď s tím?

Nevěšte hlavu, všechno se dá napravit. Naštěstí drogerie zůstaly otevřené, jsou dobře vybavené a Vy se tam můžete vypravit a nakoupit si nezbytné nádobíčko na ošetření Vašich nehtíků v domácích podmínkách.

Sama sobě manikérkou, aneb co s umělými nehty v době koronavirové?

Krok 0 – gel neodstraňujte

Pokud nejste v péči o gelové nehty zběhlá, nepokoušejte se, opravdu nikdy, si je sundat. Tedy přesněji řečeno, odloupnout. Mohla byste si způsobit velmi nepříjemná zranění nehtového lůžka, které by se bolestivě hojilo dlouhou dobu. A o reprezentativním vzhledu by potom nebylo ani řeči, což je ovšem v porovnání s hrozícími záněty jen drobnost.

Všechny pomůcky a přípravky, které budete potřebovat k dalším krokům péče o nehty, najdete v obchodě RájNehtů.cz

Krok 1 – zkrácení nehtu

Základem úpravy gelového nehtu je pilování. Začněte tedy tím, že gelové nehty zkrátíte na délku, na jakou jste zvyklá při běžném nošení. Použijte k tomu papírový či skleněný pilník, resp. pilník, který je určen na tvarování umělých nehtů. Počítejte však s tím, že tato činnost vyžaduje čas, trpělivost a pečlivost. Gelový materiál je odolný a Vy musíte postupovat opatrně.

Sama sobě manikérkou, aneb co s umělými nehty v době koronavirové?

Krok 2 – zbroušení nehtu

Kromě délky nehtu zbruste také plochu nehtu a zejména se snažte vyrovnat přechodovou část mezi odrostlou částí a Vaším vlastním nehtem. I přesto, že máte pocit, že byste přece jen mohla tu a tam nějaký odchlipující se kousek odloupnout, nedělejte to. S gelem odloupnete i vrstvu vlastního nehtu. Cokoliv, co vadí, drhne, znova jemným pilníkem zabruste, dokud nebudete mít hladkou plošku. Přechod mezi gelovým odrostem a vlastním nehtem nejspíš nezabrousíte do neviditelného přechodu, ale to nevadí, přechod zamaskujete později lakem.

Krok 3 – začištění nehtu

Štětečkem pravidelně odstraňujte odbroušený prach, aby „pracovní plocha“ Vašeho nehtu byla čistá a přehledná.

Krok 4 – péče o kůžičku

Ještě než se pustíte do dalšího procesu ošetřováním odrostlých nehtů, věnujte trochu času nehtové kůžičce. Nehty namočte do teplé vody asi na 5 minut a poté jemně osušte. Pomerančovým dřívkem, nebo jinou vhodnou pomůckou z manikúry, zatlačte nehtovou kůžičku. Kůžičku nestříhejte ani se ji nesnažte odtrhnout, nebo snad dokonce odkousnout. Kůžička chrání nehet a Vy byste se mohla poranit a zavléci do nehtu infekci.

Sama sobě manikérkou, aneb co s umělými nehty v době koronavirové?

Krok 5 – konečný vzhled nového nehtu

Nehet máte nyní připraven pro nanášení jednotlivých vrstev laku. Nejprve začněte s bezbarvým lakem. Jednu nebo dvě vrstvičky naneste na část, která zůstala bez gelové vrstvy. Dorovnáte tak přechod mezi odrostem a Vaším nehtem. Nechte pořádně zaschnout. Poté aplikujte jednu vrstvu na celý nehet, včetně gelové vrstvy.

Po důkladném zaschnutí podkladového laku aplikujte vrstvu nebo dvě barevného laku. Je vhodné použít přírodní odstíny, tělové či béžové barvy, mléčné, anebo naopak sytě tmavé barvy. Pečlivě aplikujte lak až do okrajů, dobře zalakujte i přes volné konce gelového nehtu. Velmi dobrých výsledků lze dosáhnout také s aplikací laků, které obsahují třpytivé částečky. Třpytivé laky mají výborné krycí schopnosti a dokáží pěkně opticky zamaskovat přechod mezi vlastním nehtem a gelovým odrostem. Jejich jedinou nevýhodou je však následné odstraňování – odlakování blyštivých kousíčků je opět o velké trpělivosti. 

Sama sobě manikérkou, aneb co s umělými nehty v době koronavirové?

Jako poslední aplikujte vrchní krycí vrstvu bezbarvého laku – tzv. topcoat. Tím zamezíte olupování barevné vrstvy, stejně jako u lakování vlastních nehtů.

Péči o nehty završte aplikací výživného olejíčku na okolí nehtů. Nemáte-li speciální olejíček, velmi dobře poslouží i vetření několika kapek olivového oleje.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/rajnehtu-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.