Rok kovové krysy nebude snadný, ale poradíme, jak si jej co nejvíc ulehčit

0

Čínská astrologie představuje jeden z nejpropracovanějších systémů. V lunárním kalendáři se střídá dvanáct znamení čínského zvěrokruhu (krysa, buvol, tygr, králík, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a vepř), které se kombinují s pěti prvky (kov, voda, dřevo, oheň, země) a dvěma kvalitami (jang a jin).

Začíná nové dvanáctiletí

Letos nastal velmi zajímavý rok, protože vládu převzala krysa a začala tak úplně nový dvanáctiletý cyklus. Na rozdíl od minulého dvanáctiletí, které mělo svůj počátek v roce 2008 a jednalo se o krysu zemskou, bude vládnout o poznání tvrdší, přísnější energie kovu s převahou jangové (akční) energie. 

Co letošní kovová krysa přinese a jak podpořit hladký průběh roku?

Vyhledávejte příležitosti.

Můžeme počítat s velmi rychlým rokem plným příležitostí. Pro jejich získání je však třeba uplatňovat aktivní přístup a nečekat, že se úspěchy dostaví bez našeho přičinění. Abychom ovšem nepadli vyčerpáním, je třeba i letos prokládat práci odpočinkem a dát si pozor na hrozící workholismus.

Kovová krysa 2020
Zážitky pomůžou

Pokud jste akční člověk, zkuste relax pomocí zážitků. Hlava se restartuje a rozhodně nehrozí žádná nuda, kterou si spousta akčních lidí představí pod slovem „odpočinek“. Nahlédněte do obchodu Zážitky.cz.

Buďte in.

Neinformovanost je letos výraznou neřestí. Kdo chce být úspěšný při jednání, musí mít své řešení podpořené fakty. Krysa je zvířátko, které stále šmejdí a vyhledává. Stejnou tendenci budeme mít i my sami. Hromadění informací nám pomůže, abychom našli nová řešení, zvolili lepší cestu.

Plánujte.

Rok přeje novým projektům s jasně stanoveným cílem. Podrobné rozplánování  jednotlivých etap do kalendáře prospěje velkým pracovním projektům i domácím opravám a úklidu. Pokud máte v domě nebo bytě věci, které již neslouží svému účelu, jsou zbytečné nebo nefungují, zbavte se jich. Schovávání zbytečností pouze zahlcuje vaše okolí a mysl. V takovém prostředí je velmi těžké udělat jakoukoli změnu.

Dodržujte řád.

Kovová energie vnáší do našeho života větší důraz na dodržování řádu a disciplíny.

V každé společnosti existují psaná i nepsaná pravidla, zákony, legislativní normy, zvykové právo. Seznamte se s nimi. Bude pro vás snadnější vycházet s druhými lidmi, spolupracovat se sousedy i nadřízenými.

Kovová krysa 2020
Co rok 2020 přinese?

Zaměřte se na detail.

Detaily v právnických spisech či v návodech k obsluze vám letos mohou přinést cenné poznání, které vás uchrání před zbytečnými finančními ztrátami.

Detail v podobě šperku nebo nového kusu nábytku vás zase potěší, vnese do života pocit krásna. Tento rok podporuje naši schopnost vnímat a vytvářet nové věci. Věnujte svoji pozornost prostředí kolem sebe a vneste do něj harmonii.  Pokud vám nejsou cizí módní trendy, směle se svezte na jejich vlně.

V případě, že detaily nesnášíte a co chvíli nějakou drobnost přehlédnete, práci, která vyžaduje přesnost, delegujte. Jsou chvíle, kdy jsou dobrá účetní či daňový poradce k nezaplacení.

Vyhněte se konfliktům.

Kov si můžeme představit jako ostří nože. Konflikty s rodinnými příslušníky nebo sousedy by mohly být letos nebezpečné. Vyhněte se přímým konfrontacím. Banální rozepře by se snadno mohly přetavit ve vleklé soudní spory.

Jednoduché řešení je nejlepší.

Kovová krysa 2020
Co nejsnadněji…

Nesnažte si život komplikovat složitou cestou. Pokud narazíte na překážku, prostě ji obejděte. Je zbytečné pokoušet se „hlavou prorazit zeď“.

Na svém pozemku či v domě nestavte žádné bariéry. Cesty nechte volné bez překážek a nebezpečí. Představte si, že jste horským potokem, který potřebuje volně proudit. Každé zastavení znamená ztrátu energie a vaši únavu.

Chraňte se před sebelítostí a osaměním.

Někteří lidé mohou mít v tomto roce pocit opuštěnosti a osamělosti. Nejlepším lékem je opět aktivita. Pomůže návštěva společenských akcí, setkávání se se sousedy a přáteli, tanec, běh či kolektivní sporty.

Krysa miluje klábosení – o něčem i o ničem, a tak určitě najdete vždy nějaký důvod, proč se zastavit u známých na „kus řeči“…

Zvolte vhodnou strategii.

Rok Kovové krysy přináší zase trochu jiné klima. Poklid zemského vepře vystřídala velmi akční a přísná energie. Je však jen na vás, zda se svezete na vlně příležitostí a nových výzev, nebo budete pouze nevrle přemýšlet, jak vás pravidla letošního roku svazují. Nic není černé ani bílé a vždy záleží na přístupu, který zvolíte.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/zazitky-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.