Robotický vysavač Xiaomi Roborock S6 a více pater domácnosti – bude si je pamatovat?

0

Roborock S6 je novým robotickým vysavačem od Xiomi, který přichází s několika upgrady designu a vylepšeními svých funkcí. Jde například o rozdělení místností pro úklid jednotlivých místností nebo pro vysátí pouze několika místností z celého patra. Také virtuální teď no-go nastavení, tedy vymezení zón, kde vysávat vůbec nemá. Největší změnou je asi možnost uložení více map najednou, tedy pater domácností, kde se v domě žije na více podlažích. Opravdu je v modelu Xiaomi Roborock S6 možnost uložit si několik pater najednou?

Xiaomi Roborock S6 a jeho ukládání map

https://www.patro.cz/xiaomi-roborock-s6-black/
https://www.patro.cz/xiaomi-roborock-s6-black/

Xiaomi Roborock S6 umí uložit tři mapy. Jedna z nich ta právě uklízená, jedna je s bariérami a no-go zónami, třetí je z předchozího vysávání. To je vše. To jsou jedniné tři mapy, které Xiaomi Roborock S6 zvládne uložit a používat.

Takže Xiaomi Roborock S6 nedokáže selektovat jedmu mapu coby mapu prvního podlaži, další jako mapu druhého podlaží apod. A vy nemůžete při úklidu vybrat mapu toho podlaží, které chcete, aby robot uklidil. Mapy se totiž neustále přepisují. Takže je potřeba resetovat mapu, kdykoliv přenesete vysavač Xiaomi Roborock S6 do jiného patra.

Xiaomi roborock s6
Xiaomi roborock s6

Přoč tedy nedokáže robotický vysavač Xiaomi Roborock S6 ukládat mapy jednotlivých pater?

Hlavním smyslem map v aplikaci a v softwaru robotického vysavače Xiaomi Roborock S6 je usnadnit mu začátek vysávání, aby mohl nastartovat správnou trasu opravdu rychle, být ve vysávání efektivnější.

Ale nezapomeňme, že poloha nábytku v místnostech se mění velmi rychle (židle, křesla), A i tohle dokáže změnit mapu, se kterou pak vysavač pracuje. Proto se vysavač Xiaomi Roborock S6 vůbec nesnaží o uložení mapy každého patra, ve kterém vysává, naopak si při každém vysávání tvoří aktuální mapu, podle které pak vysává co nejefektivněji mu jeho programování dovolí.

Nabíjecí stanice Xiaomi roborock s6
Nabíjecí stanice Xiaomi roborock s6

Ale bariéry a no-go zóny, tedy zón, kam nesmí, se dají nastavit a uložit jako zvlášť mapa, kterou se vysavač bude řídit. Tato jediná mapa zůstává beze změny, dokud ji nezměníte vy sami.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/patro-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/nej-ceny-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.