Regenerujte své vlasy

0

V zimě jsou naše vlasy často vystavované velkým změnám teplot. Venku mrzne, ale pak vejdeme do obchodu, kde je přetopeno, a tak si sundáme čepici.
Naše vlasy se tak častou necitlivou manipulací ničí. Často před sněhem, zimou nebo větrem chráníme své uši čepicí, na vlasy pak ale často zapomínáme. Věnujte svým vlasům po zimě péči, odmění se
vám!

Pravidelná péče
Při péči o své vlasy děláme mnohé chyby. Češeme je za mokra, často je fénujeme nebo žehlíme a kulmujeme. Nekvalitní hřebeny také přidají vodu do ohně. Proto se těmto neřestem vyhněte a kupte si raději kvalitní hřeben. Nejlepší je dřevěný kartáč s malými štětinkami, které nejen že vlasy pořádně a bez tahání rozčeše, ale navíc je zbaví prachu.

Výběr šamponu
V televizi každý den narazíme na spousty reklam na šampony, kde mají ženy po umytí krásné a zdravé vlasy. Všem reklamám a lákadlům ale nemůžete věřit. Pouze dlouhodobé používání kvalitního šamponu, bez silikonů a podobných škodlivých látek bude mít s pravidelnou péčí a šetrným zacházením patřičný efekt. Proto z šampónů, které jsou za pár korun, oddělejte ruce a plácněte se trochu přes kapsu. Je to přece vaše zdraví a zdravé vlasy jsou vaše vizitka. Nemá cenu ani nabádat ke koupi nějakého konkrétního šamponu, je jen potřeba vyzkoušet těch kvalitnějších šamponů více, abyste zjistila, které je pro vás ten pravý. Obecně ale platí, že šampony proti lupům často vlasy mastí, proto kůže svědí a účinek proti lupům je bezvýsledný. Nejlépe pořídíte, když si vyžádáte ve své drogerii vzorky na různé šampony a po aplikaci zjistíte, zda vaši pokožku hlavy nedráždí.

Vlasové masky, kúry, zábaly
I vlasy potřebují někdy více pozornosti, a tak je potřeba jim občas dopřát nějakou tu přírodní masku. Nemá cenu, ale zkoušet obchody, nejlépe je udělat si vlastní masku. Zkusit můžete z kokosového oleje, vajec, medu, olivového oleje, dobře rozmačkaný banán nebo ocet. Vybrané ingredience se smíchají, nanesou a na 30 minut se nechá maska působit v koupací čepici nebo ručníku. Důležité je udržovat vlasy v teple.

Doplňky stravy a zdravá strava
Na kvalitu vlasů se také podílí každodenní strava a režim. Pravidelnou konzumací zdravých potravin docílíte nejen zdravého zažívání a kondice, ale posílíte i své vlasy. V potravinách jsou důležité vitamíny, které jsou pro regeneraci potřebné.

Vlasové ozdoby
Některé ozdoby, gumičky a sponky mohou vlasy ničit. Pokud ale vlasy necucháte a nesnažíte se vytvořit účes za každou cenu, je drobný doplněk hezký a může váš outfit pěkně oživit. Například čelenka s kamínky jako doplnění k drdolu nebo jako hlavní doplněk k rozpuštěným vlasům.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.