Proměňte vaši ložnici v opravdový ráj!

0

V posteli trávíme třetinu dne, což rozhodně není málo! Spánek je velmi důležitý, to víme všichni. Důležitá však není jen jeho délka, ale i kvalita, kterou ovlivňuje řada faktorů. Významnou roli hraji i prostředí.

Mnoho lidí si dá velkou práci s výběrem správného roštu i matrace, do které investují nemalé částky. Tím však veškerá naše péče o místo, kde trávíme tolik času, většinou končí. A to je škoda!

Bez kvalitního polštáře to nepůjde
Někdo si potrpí na kvalitní peřiny a polštáře, například alergici si zakládají na výběru vhodných materiálů. Další anatomické vlastnosti polštářů však už spousta lidí podceňuje a to je právě ta chyba! Při dnešním sedavém způsobu života je velmi důležité poskytnout v noci páteři, tedy i té krční, správnou podporu. K tomu je ideální například polštář z paměťové pěny, který se vždy dokonale přizpůsobí vaší páteři, ale zároveň jí poskytne dostatečnou oporu.

Jako v bavlnce
Nemusíme být zrovna jako princezna ze známé pohádky o hrášku, abychom si mohli potrpět na pohodlí při spánku. Kvalitní spánek je totiž základ. Pokud se dobře nevyspíte, můžete si být jisti, že vám dříve či později během dne bude chybět potřebná energie. Spánek vám může pomoci navodit i kvalitní povlečení. Není nic příjemnějšího, než si po namáhavém dni lehnout do načechraných voňavých peřin a pořádně se do nich zachumlat. K tomu je jako stvořené měkoučké bavlněné povlečení. Pro zimomřivé je v zimě ideální flanelové povlečení, v létě naopak oceníte chladicí účinky luxusního saténu.

Ložnice podle posledních trendů
I vizuální dojem dělá hodně. Pokud se chystáte jít si lehnout a vejdete do pěkně zařízené ložnice, příjemně vás to naladí a zbaví celodenního stresu. Do pěkné postele se totiž budete vyloženě těšit. Výměnou povlečení můžete převléknout celou vaši ložnici do nových barev, ať už podle vaší momentální nálady nebo třeba podle ročního období. Stejně je tomu i v případě vzorů. Jemný kytičkovaný vzor vykouzlí romantickou atmosféru, abstraktní vzor je zárukou moderního stylu, jednobarevné povlečení ocení vyznavači jednoduchosti.

Tip na závěr
Existuje mnoho prostředků, které navozují dojem ospalosti. Zaručeně přírodní a velmi účinná je levandule. Dejte si pár snítek levandule nebo malý pytlík naplněný sušenými levandulovými květy na noční stolek nebo do šuplíku a uvidíte, jak uklidňující může její vůně být. Pokud se přece jen spánek nedostavuje, uvařte si váš oblíbený bylinkový čaj (výborná je meduňka) nebo si ohřejte hrnek mléka, ulehněte do voňavých peřin a na nic nemyslete.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/artedio-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bonatex-cz

O autorovi

Zajímá se módu, cestování, vaření, zdravý životní styl a vše, co k tomu patří. Na našem blogu vám přináší zaručené tipy na aktuální trendy, kosmetické novinky, nejrůznější vychytávky do domácnosti, nápady na výlety a mnoho dalšího.