Proč se váš chytrý telefon přehřívá? A dá se s tím něco dělat?

0

Mobilní telefony, zejména ty chytré, vládnou světu. Klidně můžeme říci, že dnešní společnost je mobilní společností, která bez mobilních telefonů, smartphonů a různé jiné elektroniky nedokáže fungovat nebo vyjít z domu. A můžeme také říci, že v dnešní době asi neexistuje člověk střední a mladší generace, který by neměl mobilní telefon. Mobily jsou v dnešním světě velmi důležité. Mnohokrát však mobily přinášejí i různé problémy. Jedním z nich je jejich přehřívání.

Horko elektronice nesvědčí

Elektronika obecně pracuje nejlépe při nižších teplotách, řekněme při těch pokojových. Vysoké teploty jí rozhodně nesvědčí. Jenže výsledkem procesů v elektronických zařízeních bývá i odpadní teplo. A tak se i mobily celkem často přehřívají. Jaký je vlastně důvod vysoké teploty a přehřívání mobilních telefonů? V dnešním článku si o tom v krátkosti řekneme.

Proč se váš chytrý telefon přehřívá
Proč se váš chytrý telefon přehřívá

Energeticky náročné aplikace

První a nejčastější možností přehřívání jsou aplikace, které jsou energeticky náročné a mobil při jejich zobrazování musí pracovat mnohem výkonnější než při běžném telefonování či SMS-kování. Do této kategorie patří hry s vysokými nároky na operační paměť, typicky hry s náročnější grafikou. Pokud je totiž paměť plná nebo o něco více zaplněná, hry s velkou pamětí mají vliv na zatížení procesoru. A to zvyšuje produkci odpadního tepla.

Mnoho aplikací na pozadí nebo sledování videa

Druhou možností může být i více aplikací, které jsou zapnuté najednou. Ty jsou totiž zapnuté na pozadí, i přesto, že o nich nevíte.

Další možností, kromě hraní her či spuštěných programů na pozadí, může být například poslech hudby nebo sledování filmů. Zase jde o práci pro procesor, u které vzniká odpadní teplo. To vše může způsobit přehřívání mobilu a to zejména v letních měsících, kdy chlazení nemůže být dostatečně efektivní.

Proč se váš chytrý telefon přehřívá
Proč se váš chytrý telefon přehřívá

Dobíjení baterie rovněž generuje teplo

Používáte svůj mobil během nabíjení? Nevyndáváte jej při nabíjení z obalu? Může se stát, že vaše zařízení se prohřeje a bude dokonce i horké. Je to zejména z toho důvodu, že do baterie přichází energie, a tím se baterie zahřívá. Během nabíjení byste neměli mobil příliš používat.

Pokud mobil nabíjíte, nejprve ho vyndejte z obalu a mějte ho na podložce, která mu nezpůsobí, že se bude přehřívat ještě více. Vyhněte se polštářům, přikrývkám nebo nějakým povlakům. Vsaďte spíše na skříňku, noční stolek nebo zem, ale nikoliv pokrytou kobercem s vyšším vlasem.

Oblíbené jsou nyní i Redmi telefony

Příliš horký mobil může být nebezpečný

Vždy myslete na to, že pokud je mobil příliš horký, může být nebezpečný. Je proto velmi důležité, abyste takto horký mobil nepoužívali, nejlépe ho vypnuli a dali ho na chladné místo, kde by mohl vychladnout. Pokud máte starší model s odnímatelným krytem, tak kryt sundejte, aby mobil chládl rychleji. Následně s ním můžete zase pracovat.

Už se stalo, že mobil, který byl horký, začal hořet nebo vybuchl. Právě proto je celkem bezpečné s takovým mobilním telefonem raději nepracovat. Vysokou teplotu svého smartphonu určitě neignorujte, už třeba jen proto, že vysoká teplota ničí jemnou elektroniku, ze které je mobil poskládán.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/patro-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.