Proč se nedaří hubnout?

0

Téma hubnutí je věčné, a bude tady stejně dlouho, jako lidstvo samo. Kila navíc a jak se jich snadnou, rychlou a trvalou cestou zbavit je snad nekonečné. A také nepsaným pravidlem je, že čím více se jedinec zaměří na hubnutí, tím spíše nabírá pomalu na tělesné váze i vlastních proporcích. Časopisové diety slibují rychlý úbytek nadbytečných kil, speciální přípravky zase úplně jednoduché hubnutí, u kterého stačí jen popíjet konkrétní nápoje, a bez nutnosti úpravy životosprávy je možné skutečně zhubnout. Jenže obvykle se tak nestane.

Proč nehubneme?vaha

Protože věříme, že jednoduché, i když drahé přípravky skutečně pomohou hubnutí. Obvykle se má věc tak, že sice za krátkou dobu opravu kila jedinec ztratí, ale jakmile se vrátí opět k běžné životosprávě, pak kila zase přibudou a k nim i něco, jako bonus, navíc. Není možné se tímto způsobem trvale nadbytečných kil zbavit. Naše tělo je dost chytré na to, aby zareagovala na příliš velké agrese. Je potřeba si pamatovat, že když je hubnutí opravdu jednoduché, pak bude také snadné nabrat shozená kila zpět. Nehubneme, protože jsme líní udělat něco raketního, velkou životní změnu.

Málo pijeme

Možná máme dostatečný příjem tekutin, ale většinou se jedná o slazené nápoje, zvláště pak kolové, plné cukru a přeslazené džusy. To není ideální složení pitného režimu. Nejlepší je čistá voda. Pro někoho může být přechod z moc sladkých nápojů na čitou vodu velký šok, proto je potřeba na ně postupně přecházet, například ředěním džusů, přidáváním citrónu do vody a tak dále. Každopádně je zapotřebí udělat takový krok, jelikož aniž si to uvědomujeme, pitím sladkého do svého těla přijímáme mnoho cukru, který si ani neuvědomuje.

hubnutiMoc na hubnutí myslíme

Tuto situaci zná asi každý, kdo se rozhodl zbavit se nějakého toho kila navíc. Ráno se rozhodneme, že se budeme hlídat. A tak omezujeme jídlo, téměř žádný příjem, jen nějaké suchary. Jenže večer, jakmile se vrátíme domů, máme strašné chutě a myšlenka, že jsme celý den prakticky nic nepozřeli, nás přinutí téměř vysát lednici, protože to přece nevadí, jelikož jsme nic nejedli. Pořád přemýšlíme o jídle, že jej nesmíme a tím si vytváříme chutě. Následně pak sníme více, než normálně jen proto, že na jídlo myslíme od rána do večera. Pokud na hubnutí moc myslíme, většinou se tak děje a naopak přibíráme na váze. Pomalu, ale jistě.

Absence pohybu

runner sunrise

runner sunrise

Zapomeňte na to, že stačí pít nápoj z prášku a klidně ležet u televize. Pohyb je nutný k tomu, aby váš metabolismus zrychlil a tudíž vše, co pozřete, lépe spálil. To je častý rozdíl mezi lidmi, kteří jsou hubení a stále jedí a pak ti, kteří se na jídlo jen podívají a mají navíc kila. Pohyb je nutný v každém věku. Zvolte druh, který vám vyhovuje, ale také zapomeňte na výtahy, pohodlné přejíždění v dopravním prostředku, ale klidně se raději projděte. Navíc, pokud máte pravidelný pohyb, sportovní vyžití, pak nemáte tolik chutí na sladké. Další velké plus pro hubnutí.

Jsme ve stresu

Občas se stává, že na lidi působí stres tak, že nabírají na váze. Tělo tímto způsobem může reagovat na něco, na co není zvyklé, bojí se o kolaps a nabírá v místech, aby ochránilo důležité orgány. Takže je potřeba se občas zbavit tíživých situací a relaxovat.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/behani-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/damejidlo-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/dietazdrave-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/fatblocker-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/fitlist-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/harmoline-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/superslimfit-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/zdravadetoxikace-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.