Proč má nejlehčí dron od DJI s názvem DJI Mavic Mini dvě baterie?

0

Nejlehčí a nejmenší dron od DJI, tzv. DJI Mavic Mini, který se začal prodávat 30. října, má na oficiálních stránkách výrobce dvě různé baterie s různým označením a kapacitou, konkrétně 2 400 mAh a 1 100 mAh. V čem je rozdíl, jak dlouhý let poskytne která kapacita baterie?

Proč má DJI Mavic Mini baterie s 2 400 mAh a 1 100 mAh?

DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini

Nižší kapacita baterie, konkrétně 1 100 mAH je určena pro trh v Japonsku. Proč? protože místní předpisy nedovolují provoz dronů s hmotností vyšší než 199 g. DJI proto musel upravit LiPo 2S baterii v japonské verzi.

Vyšší kapacita se pak prodává v ostatních zemích, je určena pro čínský a celosvětový trh vyjma Japonska, tedy i pro Českou republiku. U nás se regulace ještě nezavedla, teprve na ni čekáme.  Jen pozor, v Hongkongu se DJI Mavic Mini nedá koupit vůbec.

DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini můžete pořídit třeba ve Foto Škoda.

Mohou být tyto dvě baterie univerzální, vyměnitelné?

Ano, do japonské verze lze nainstalovat baterii s vyšší kapacitou, tedy s 2 400 mAh. Ale jestli jej budete provozovat v Japonsku, tak větší baterii nikdy nedávejte!

Jak dlouho se baterie v DJI Mavic Mini nabíjejí?

DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini

Větší baterie s 2 400 mAh se nabíjí celkem dlouho, konkrétně 90 minut, a to s Quick Charge 2.0 18 W USB nabíječkou. Maximálně jde použít příkon 24 W, čímž se doba nabíjení mírně zkrátí. Slabší baterie se nabíjí cirka 50 minut.

Jak dlouho létá DJI Mavic Mini na jedno nabití?

Na jedno nabití udržíte DJI Mavic Mini ve vzduchu po dobu 30 minut, pokud máte k dispozici verzi s 2 400 W a pokud venku panuje poměrné bezvětří a dron poletí rychlostí 14 km/h.  


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/fotoskoda-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.