Proč je kokosový olej tak skvělý

0

Propagace kokosového oleje je v poslední době znát. Je viděn snad všude, často se hovoří o jeho pozitivních účincích, o tom, že obsahuje látky pro podporu zdraví a tak dále. Dle tvrzení těch, kteří kokosový olej užívají delší dobu je dobré si na jeho přítomnost zvyknout a upřednostnit oproti jiným tukům, jako jsou másla, oleje či sádla, nebo tuky na smažení. Kokosový olej by měl patřit ale nejen do naší kuchyně, jeho pozitivní účinky jsou známy i v dalších odvětvích. Proč a především čím je tedy kokosový olej tolik výtečný?

Proč je kokosový olej lepší, než jiné tuky?

Jedná se o čistě přírodní produkt, patřící mezi super potraviny, protože neobsahuje cholesterol, a ani žádné konzervanty, barviva a jiné přísady. Je to čistě přírodní produkt, s obsahem mastných nenasycených omega 3 kyselin. Jde tedy o ty zdravé tuky, proto jeho konzumace je vhodná do každé kuchyně, domácnosti, jak pro mladé, tak ti ty starší osoby. Ale nejen to, kokosový olej není určen pouze na použití v kuchyni. Skvěle si poradí s neduhy v oblasti kosmetiky, zdraví a tak dále.

Jako podpora zdraví

Kokosový olej je vhodný i pro vegetariány a vegany, protože se jedná o tuk rostlinný. Navíc díky svému obsahu zlepšuje trávení, pravidelné užívání a spotřeba v kuchyni tak podporuje výrazně zdraví celkovým posílením imunity, kterou výrazně podporuje. Jak už bylo sděleno, zlepšuje trávení, což je obzvlášť nutné jako prevence proti zánětům, ne-li váženějším chorobám, jako jsou rakoviny a tak dále. Důležité si je pamatovat, že snižuje hladinu cholesterolu, což je obzvlášť důležitá informace pro osoby s vysokým krevním talkem.

Proti stárnutí, ekzémy i akné

Mimo to je kokosový olej skvělým prostředkem proti stárnutí pokožky. Lze jej užívat i jako krém. Což sice se nehodí moc do společnosti – přece jen je to mastný výrobek, ale občas, hlavně v zimě trocha neuškodí, zvláště doma, když se nikam nechystáte. Zvláště na akné, nebo ekzémy je kokosový olej skvělý, dále pak podporuje hojení jizev, strií a dokonce je i zapřisáhlý bojovník proti celulitidě.

Bělení zubů

Zvláštností je, že kokosový olej také podporuje bělení zubů. Není tak od věci si s ním občas pročísnout zuby. Není to prášek, zuby tak drhnout nebude. Také podporuje dásně, takže kdo má problémy v této oblasti, jistě by měl s kokosovým olejem začít pracovat. Jako silný antioxidant podpoří boj proti nemocem zubů a dásní.

Pro domácí mazlíčky

Kokosový olej je sice skvělý i na roztřepené konečky, podporuje jejich lesk, také na masáže, přičemž se skvěle roztírá, jako klasický olej, a silný antioxidant, který podporuje pevnost a pružnost pokožky. Nicméně pokud nemyslíme jen na sebe, je potřeba zmínit, že koksový olej ocení i vaši pejsci, nebo jiná domácí mazlíčci, kteří tráví čas v zimě venku. Jejich tlapky trpí podobně, jako naše ruce, rty, pleť, tedy že se vysušují a tak může kůže praskat. Natřít tlapky kokosovým olejem je vhodná a příjemná prevence.

Kokosový olej je tak obecně prospěšný z mnoha stran a důvodů. Proto je vhodné jej zkusit, alespoň pro zdraví. Nemá nežádoucí účinky a tělo tuky potřebuje, proč tady nevolit zdravou variantu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/bio-country-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/biomana-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/countrylife-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.