Přírodní cesta k obnovení energie

0

Zimní dny se zdají nekonečné a možná, že i vám se připadá, že jste se ještě stále neprobrali ze zimního spánku. Důvodů můžu být samozřejmě několik, nicméně v dnešním článku vám představím několik přírodních cest, které vám pomohou k získání ztracené energie. A nebojte se, nebudete k tomu skoro nic potřebovat.

Vitamín B
Jedním z důvodů, proč se cítíte unavení a máte špatnou náladu, může být nedostatek vitamínu B. Pod tímto pojmem se skrývá celý komplex několika druhů vitamínů, nicméně jednoduše řečeno, celý tento komplex potřebujeme k správné funkci nervové soustavy a činnosti mozku. Najdeme ho hned v několika potravinách, jsou to například oříšky, fazole a jiné luštěniny, sýry či vajíčka.

Čajový dýchánek
Skvělou obměnou kávy může být čaj. K probuzení vám pomůže zelený čaj, zkuste pít šálek každé ráno. Další alternativou je zázvorový čaj, který neobsahuje kofein, ale pomůže rozproudit oběh krve a tím i energii v těle. Zkusit můžete i v poslední době velmi oblíbený Matcha tea, který má kromě pozitivního vlivu na únavu i jiné zdravotní benefity.

Minimálně 2l tekutin denně
Pro někoho možná zbytečná rada, ale jedním z důležitých aspektů toho, abychom se cítili v pohodě a plní energie, je být dobře hydratován. Nezapomeňte, že pít bychom měli především čistou vodu
nebo neslazené čaje, jen tak zajistíme 100% hydrataci. Špatný pitný režim vede k bolestem hlavy, únavě, netrpělivosti, nervozitě a pod.

Zakousněte se do jablka
Jak říká jedno ustálené přísloví: Jedno jablko denně je lepší než sto doktorů. A není se čemu divit, jablka jsou plné energie, která obnoví vaši vitalitu. Je plné vitamínů a může představovat skvělou svačinku, protože se pomalu vstřebávají a postupně tělu dodávají živiny.

Dýchejte a provětrejte se
A teď už mě asi opravdu budete považovat za blázna. Dýchání je naprosto přirozená činnost, přesto se ale i v této oblasti ještě máme co učit. Poučení si můžeme vzít například z jógy či různých druhů meditací. Nenutím vás hned navštívit meditační centrum, ale doporučuji vyrazit při jakékoli příležitosti na čerstvý (nejčerstvější co to jde) vzduch, projít se a myslet přitom i na správné dýchání. Uvidíte, v jaké kondici se poté budete cítit, stačí hodinová procházka a hned zaznamenáte rozdíl. Zkusit můžete taky některý z Wellness pobytů, kde si odpočinete a budete se cítit velmi příjemně.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/bio-country-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/rohlik-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/nakupvakci-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/myfoodmarket-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.