Přemýšlíte o robotickém vysavači? Tady je pár otázek a odpovědí k jeho fungování

0

Hydroponické pěstební systémy, jejich srovnání z hlediska produkčního a ekonomického

Pro příklad jsme si vzali robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner, který jeden z nejméně náročných modelů na podmínky, ve kterých pracuje (nepotřebuje Wi-Fi), dokonce i na povrchy, protože vysaje jak koberec (s krátkým vlasem), tak plovoucí podlahu laminátovou či PVC nebo dřevo. Tento typ robotického vysavače ovládáte pouze jedním tlačítkem. Všechno ostatní zvládne on sám, a to včetně mapy prostoru, kde se bude pohybovat. A samozřejmě i včetně nabíjení. Pojďme se podívat na otázky spojené s provozem modelu Xiaomi Mi Vacuum Cleaner.

robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner
robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

Kam umístit dobíjecí základnu?

Dobíjecí základna si vyžaduje asi půl metru volného prostoru po obou stranách, dále více než metr z přední strany, kudy robotický vysavač do dobíječky najíždí. Zadní strana dobíječky musí být opřená o stěnu. Nejčastěji bývá robotický vysavač umísťován v obývacím pokoji, protože zde je jednak nejvíce místa, jednak je tu v nočních hodinách klid na vysávání.

Co dělat, když robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner začne být hlasitější?

Provoz robotického vysavače bude vždy spojen s určitými zvuky, protože se v něm fyzicky pohybují součásti a jede elektrický motor. Jestliže vám ale hluk přijde příliš hlasitý, nastavte v aplikaci „Mi Home“ APP tichý režim (Quiet Mode).

Dalším řešením může být zapnutí běžného provozu na dobu, kdy nejste doma.

robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

Má robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner i mop?

U tohoto modelu mop nehledejte.

Umí robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner sám vyprázdnit nádobu na vysátý odpad?

Nikoliv, tuhle práci zatím ještě musí dělat uživatel robotického vysavače.

Jakou rychlostí pracuje robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner?

Rychlost práce tohoto modelu závisí na velikosti místnosti, povrchu, ze kterého se vysává, ale také na rozložení nábytku v místnosti. Čím je pravidelnější, tím rychleji robot pracuje. Ale obecně zvládne tento vysavač obsloužit 100 metrů čtverečních prostoru za necelých 60 minut.

Bude robotický vysavač pracovat pravidelně, v přednastaveném režimu?

V aplikaci „Mi Home“ APP si můžete předem nastavit parametry pro úklid ve vašem bytě. Nastavte si časy pravidelného úklidu přesně tak, jak vám budou vyhovovat.

robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner
robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

Co dělat, když se robot někde zasekává a nemůže z místa vyjet?

Pokud je potřeba stanovit robotickému vysavači jinou dráhu, než si stanovil on sám, protože najíždí do míst, odkud není schopen pak vyjet, je potřeba mu dráhu upravit pomocí virtuálního nastavení cesty. Jde o různá vodítka a lišty, které lze koupit v rámci příslušenství k vysavači.

Je možné během vysávání manipulovat s robotickým vysavačem, posouvat jej, jak potřebujeme?

Pokud robotický vysavač posunete o kousek, je to v pořádku. Jestliže jej posunete příliš mnoho, ztratí kontinuálnost své naplánované cesty. To znamená, že raději vydá vysávat úplně od začátku, protože najednou neví, kam pokračovat.

 Pokud je vybavení místnosti příliš tmavé, a to včetně podlahy, je nutné rozsvěcet, když bude robot vysávat?

Rozhodně nemusíte rozsvěcet, robotický vysavač se neorientuje očima, ale zcela jinými senzory.

robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner
robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

Je na modelu Xiaomi Mi Vacuum Cleaner i Wi-Fi?

Ano, je zde Wi-Fi, ale pouze ve standardu 2.4G WiFi network.

Co dělat, když robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner nasaje vodu?

V takovém případě je nutné odejmout nádobku na prach a také hlavní kartáč, vytřít vodu z vnitřního prostoru vysavače, nejlépe savým hadříkem. Z nádobky na prach je nutné vyndat filtr, nádobku vyprázdnit, vymýt a vysušit.

Pak opatrně vysušte filtr, ale rozhodně se ho nesnažte opláchnout nebo jakkoliv znovu namočit. Než vše zase seskládáte, přesvědčte se, že je celý systém vysavače dokonale vysušen. Pokud se filtr nenávratně poškodil a blokuje vysávání, bude nutná jeho výměna.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/nej-ceny-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/smarty-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.